Elkezdődött a II. Széchenyi Országos Műszaki és Közismereti Verseny döntője

2024.04.10. 11:12
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. április 10. (szerda) 
 
 
 

A II. Széchenyi Országos Műszaki és Közismereti Verseny döntőjére az ország több pontjáról érkeztek csapatok, akik tegnap Székesfehérvárral ismerkedtek, ma pedig interaktív kérdésekben és projektfeladatokban mutathatják meg tudásukat.

 

A Székesfehérvári SZC Széchenyi István Műszaki Technikum második alkalommal hirdette meg a Széchenyi Országos Műszaki és Közismereti Versenyt. A megmérettetésre négyfős csapatok jelentkezését várták, akiknek műszaki és humán kérdésekben egyaránt számot kellett adniuk tudásukról. Idén egy székesfehérvári csapat indult, de érkeztek diákok Nagykanizsáról, Győrből és Budapestről is. A verseny több körben zajlik, a fiataloknak először interaktív módon – a népszerű Jeopardy mintájára – különböző kérdésekre kellett válaszolniuk hat témakörben, majd egy szabadulószobából kell kijutniuk a rejtélyek megfejtésével, végezetül pedig egy projektfeladatra kerül sor. A végső sorrendet elsősorban a projektfeladat fogja meghatározni, de a fiatalok értékes pontokat szerezhetnek a többi körben is. A nyereményeket a Denso, a Harman, a HTM és az Emerson cégek, valamint Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Székesfehérvári Szakképzési Centrum ajánlották fel.

„Szerettünk volna a diákoknak egy olyan versenyt kialakítani, ahol kreatívak tudnak lenni, egymással tudnak dolgozni és másik iskolából érkező diákokkal tudnak megismerkedni. Úgy gondolom, egy ilyen verseny helyileg és országos szinten is nagyon jó lehetőség.” – fogalmazott Gulyás Zoltán, a Székesfehérvári SZC Széchenyi István Műszaki Technikum szervezésért és innovációért felelős igazgatóhelyettese. Elmondta, hogy tavaly és idén is nagyon jó visszajelzéseket kaptak a diákoktól, így szeretnék a jövőben is megszervezni a versenyt.

A zsűriben is helyet foglaló dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében úgy fogalmazott: a díjak mellett az egyik legnagyobb nyeremény a tapasztalat, amit ezen a versenyen szerezhetnek a diákok. A verseny jellegéből adódóan ugyanis szükséges a technológiai mellett a humán kérdések ismerete is, ami még jobban felkészíti a diákokat a munkaerőpiac változatosságára. „Tegnap már találkoztam a csapatokkal. Érdeklődő, kíváncsi diákokat fogadhattam a Városházán. Bízom benne, hogy a bővülő ismeretek mellett szép élményekkel, emlékekkel térnek majd haza.” – fogalmazott a polgármester, aki megköszönte a támogató cégeknek és a szervezőknek, hogy létrejöhetett a verseny.

A verseny szerdán reggel az interaktív kérdésekkel indult, majd a szabadulószoba és a projektfeladatok kidolgozása után késő délután zárul. Az eredményekről egy közleményben csütörtökön tájékoztatást adunk.

Az eseményen készült fotóinkat Galériánkból letölthetik.

-VÉGE-

Fotó: Simon Erika
Szöveg: Józsa Dávid

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.