Borbély Levente Miklós nyerte a XIV. Fehérvári Versünnepet

2024.04.13. 18:42
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. április 13.(szombat) 
 
 
 

Szombaton délután tizennegyedik alkalommal rendezték meg a Fehérvári Versünnepet, tizenkét döntős fiatal részvételével. Az idei versenyt Borbély Levente Miklós nyerte, második helyen Szabó Gergő végzett, harmadik pedig Schneider-Zaj Ákos lett. A SZÉPHŐ Zrt. különdíját Bódizs Boróka Ajsa nyerte el, míg a Fehérvár Médiacentrum Lukácsy József-emlékdíját Vagyon Réka vihette haza.

A Fehérvár Médiacentrum tizennégy évvel ezelőtt hívta életre a Fehérvári Versünnepet, a társadalmi felelősségvállalás részeként. Az évről évre sok fiatalt megmozgató versenyt Székesfehérvár Önkormányzatával, a Székesfehérvári Egyházmegyével, továbbá a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házzal együtt szervezik meg. A XIV. Fehérvári Versünnepre több mint negyven fiatal versmondó jelentkezett, akik közül a Szent István Művelődési Házban februárban megrendezett elődöntő után tizenketten jutottak be a szombati döntőbe. A versmondók felkészülését idén is a Vörösmarty Színház színművészei segítették, így a tizenkét döntős Ballér Bianka, Czukor Balázs, Juhász Illés, Kerkay Rita, Kiss Diána Magdolna, Kozáry Ferenc, Trokán Péter és Váradi Eszter Sára tanácsaival készülhetett.

A Városháza Dísztermében dr. Cser-Palkovics András köszöntötte a résztvevőket. A polgármester kulturális misszióként hivatkozott arra a tevékenységre, amit a fiatalok évről évre végeznek a Versünnep kapcsán. „Ez nem egy verseny, hanem sokkal inkább egy lehetőség a fiataloknak. Nem szabad azonban elfelejtünk, milyen sokat kapunk tőlük. Például annak a bizonyítását, hogy igenis olvasnak, szeretik a verseket, életre keltik a költeményeket és ezeken keresztül van véleményük a világról, amit el is mondanak nekünk.” – zárta köszöntőjét dr. Cser-Palkovics András, aki megköszönte a szervezőknek azt az együttműködést, aminek köszönhetően minden évben megrendezhetik a gálát.

A döntősök teljesítményét szakértő zsűri értékelte, melynek elnöke a Kossuth- és Jászai Mari-díjas Érdemes Művész, Kubik Anna volt. A zsűriben továbbá Závodszky Noémi, a Vörösmarty Színház színművésze, Tornyai Gábor címzetes kanonok, Bobory Zoltán, a Vörösmarty Társaság elnöke, továbbá Vakler Lajos Penna Regia-díjas újságíró foglalt helyet.

Az eredményhirdetés előtt Kubik Anna szólt a közönséghez. A zsűri elnöke azt tanácsolta a fiataloknak, hogy sose felejtsék el azokat az értékeket, amiket ebben az időszakban a tanáraiktól, felkészítőiktől kapnak. Ebben a korban ugyan nehéz megfogalmazni, mit is jelentenek ezek, de később nagyon hálásak lesznek értük. A vers mindig szeretetből íródik – zárta köszöntőjét Kubik Anna.

A XIV. Fehérvári Versünnep díjazottjai:

1.       Borbély Levente Miklós – Reményik Sándor: Pilátus

2.       Szabó Gergő – József Attila: Levegőt

3.       Schenider-Zaj Ákos – Kányádi Sándor: Nyergestető

SZÉPHŐ Zrt. különdíj – Bódizs Boróka Ajsa – Szabó Lőrinc: Az április rügyekhez

Fehérvár Médiacentrum különdíj „Lukácsy József-emlékdíj” – Vagyon Réka – Wass Albert: Üzenet haza

A Versünnep minden döntőse részvételt nyert a Székelyföldi Varga Sándor Verstáborba. Hagymásy András, a Fehérvár Médiacentrum ügyvezetője záró beszédében elmondta: minden évben nagy örömmel várják a Fehérvári Versünnep időszakát, a versenyzők pedig idén is átlagon felül teljesítettek. Külön köszönte a szervezők és a támogatók munkáját, akik nélkül nem valósulhatott volna meg a rendezvény.

Az eseményen készült fotóinkat Galériánkból letölthetik.

-VÉGE-

Fotó: Kiss László
Szöveg: Józsa Dávid

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.