Keresztesi Boglárka és Kindris Dóra nyerte az ’56-os szavalóversenyt

2016.10.20. 19:41
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2016. október 20. (csütörtök)
A jubileumi rendezvényen a város nyolc iskolája vett részt. Galéria 
 
 
 
 
 
 
Az 50 éves fennállását ünneplő Munkácsy Mihály Általános Iskolában csütörtökön szavalóversenyt rendeztek a város több iskolájának részvételével, amivel az 1956-os forradalomra, a kor hőseire emlékeztek. Az első helyezést a kossuthos Keresztesi Boglárkának és a munkácsys Kindris Dórának ítélte a zsűri. A résztvevőket Kricsár Kamill színművész, a zsűri elnöke köszöntötte, a rendezvény díszvendége Csernay Ádám ’56-os veterán volt.


A Székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolában az intézmény 50 éves jubileumi programsorozatának keretében hirdettek szavalóversenyt 7-8. osztályos diákoknak Márai Sándor szavaival: „…angyal, vigyél hírt a csodáról!”. A versennyel az 1956-os forradalomnak állítottak emléket: a tanulóknak egy, a forradalomhoz vagy az azt követő megtorlás időszakához kapcsolódó verset kellett elmondaniuk.

Az ünnepélyes megnyitón Kricsár Kamill színművész, a zsűri elnöke köszöntötte a megjelenteket. A diákkori éveit idézte fel, és elmondta, hogy nagy dolognak tartja a versmondást, bátornak pedig azokat, akik neveztek a versenyre: „Nem divatos ma verset mondani, de mégis fontos: jót tesz az ember lelkének. Hogy milyen a jó versmondás? Ahányan vagytok, annyiféle lehet – ettől személyes.”

A Munkácsy, a Kossuth, a Kodolányi, a Teleki, a Vasvári, a Ciszterci, a Vörösmarty és a Széna téri iskola diákjai alkották a mezőnyt. Többek között Jobbágy Károly, Márai Sándor, Bogdán László, Döbrentei Kornél, Kardos Győző versei hangzottak el. A megmérettetésen Keresztesi Boglárka (Kossuth Lajos Általános Iskola) és Kindris Dóra (Munkácsy Mihály Általános Iskola) bizonyultak a legjobbnak, a versmondókat Almássy Judit és Kónyi-Kiss Lászlóné Koncsag Gabriella készítették fel. A győztesek által előadott versek Márai Sándor Mennyből az angyal és Zas Lóránt Novemberben című versei voltak. A második helyezést Zoltán László Gáspár (Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium), a harmadikat Farkas Eszter (Ciszterci Szent István Gimnázium) érte el, különdíjat kapott Aranyos Ádám (Munkácsy Mihály Általános Iskola).

A rendezvény díszvendége Csernay Ádám 1956-os veterán volt, aki személyes élményeit osztotta meg a résztvevőkkel egy vetítés apropóján. Csernay Ádám 1956-ban egy felsővárosi pékségben dolgozott, október 23-án az utcákon gyülekező tömeghez csatlakozott. Másnap Pestre indult egy fegyveres diákcsapattal, és részt vett a fővárosi harcokban. 1957 márciusában letartóztatták, majd börtönbe zárták.

A zsűriben Kricsár Kamill színművész, valamint Fraller Ildikó és Szemere Judit magyartanárok értékelték a versmondásokat. A rendezvényt Kónyi-Kiss Lászlóné Koncsag Gabriella szervezte.




Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!





Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Varju Zoltán Mihály


 

 

 

 

 



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.