Erasmus+-os tapasztalatokról számoltak be diákok a Városházán

2016.12.07. 16:06
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2016. december 7. (szerda)
A rendezvényt az Európai Szakképzési Hét programjainak keretében szervezték. Galéria 
 
 
 
 
 
 
 
Az Európai Szakképzési Hét programjain belül tartottak beszámolót a Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Szakgimnáziumának és I. István Szakgimnáziumának tanulói azokról a tapasztalatokról, amelyeket az Erasmus+ program keretein belül teljesített angliai és németországi szakmai gyakorlatuk során szereztek. A diákokat Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte, az Europass bizonyítványokat Gyenei Magdolna és Lovász Katalin igazgatók adták át.


A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma és I. István Szakgimnáziuma tanulói azokról a tapasztalatokról számoltak be a Városházán, amelyeket az Erasmus+ program kereteiben teljesített szakmai gyakorlatuk során szereztek a délkelet-angliai Portsmouthban és Lipcsében. A rendezvényt az Európai Szakképzési Hét programjain belül szervezték. A rendezvényen részt vett Némethné Erki Tímea, a Székesfehérvári SZC főigazgató-helyettese is.

Mészáros Attila
alpolgármester köszöntőjében kifejezte, hogy örömmel látja újra azokat a diákokat és tanáraikat, akik a külföldi gyakorlatuk előtt a Városháza Dísztermében búcsúztak a várostól. Az Európai Szakképzési Hét keretében tartott beszámolók kapcsán elmondta: „Nagy jelentősége van ezeknek a programoknak, hiszen minden alkalmat meg kell ragadnunk, hogy a szakképzésre felhívjuk a figyelmet. A Székesfehérváron megjelenő szakképzett munkaerő hiánya kapcsán ösztönöznünk kell a fiatalokat, hogy válasszák és tanulják ezeket a szakmákat!” Mészáros Attila megköszönte a diákoknak, hogy a helyi szakképzés jóhírét külföldre is elvitték, majd gratulált az elvégzett gyakorlati munkához és a megszerzett bizonyítványhoz.

Elsőként a hunyadis ügyviteli titkár képzésben résztvevő tanulók beszéltek tapasztalataikról, amelyeket Portsmouthban szereztek. A kiutazás céljaként szakmai, idegen nyelvi és a digitális kompetenciák fejlesztését tűzték ki célul. Az eltelt három hét során a Tichfield Festival Theatre-nél, a BritishRedCross adományboltban, a British Heart Foundation jótékonysági boltban és a The Akash étteremben vettek részt gyakorlaton. A szabadidős programok között helyi és londoni városnézés szerepelt.

Gyenei Magdolna
, a Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Szakgimnáziumának igazgatója adta át a diákoknak a gyakorlat eredményeképpen megszerzett Europass bizonyítványokat. Elmondta, hogy az európai uniós projekt az iskolában folyó magas színvonalú szakképzést és az idegen nyelvi képzést, valamint Magyarországot és Európát kapcsolja össze. Megköszönte a város támogatását, valamint az iskola tanárainak a megvalósításban vállalt szerepet. Reményét fejezte ki, hogy az eredmények inspirálják az alsóbb évfolyamosokat a részvételre.  

Az I. István Szakgimnázium pénzügyi és logisztikai képzésben résztvevő diákjai a Lipcsében szerzett tapasztalatok megosztásával folytatták a rendezvényt. A projektet a Vitalis Gmbh-Leipzig fogta össze, a gyakorlati helyek között szerepeltek a Nettó Marken-Discount és a Rewe üzletek, valamint a Polnische Spezialitäten cég. A diákok Lipcse, Berlin és Drezda városával ismerkedtek meg a hétvégéken. Az istvánosok másik csoportja szintén Portsmouthban töltött három hetet, szakmai tapasztalatokat szereztek a British Heart Foundation-nél, a Mr Pine & Sons, a Hellenic Grocery és az Insight 4 Life családi vállalkozásoknál. A városnézések mellett képet kaptak az angol hagyományok több őszi eseményéről is.

A Székesfehérvári I. István Szakgimnáziumának tanulói Lovász Katalin igazgatótól vehették át Europass bizonyítványaikat. Az igazgató hangsúlyozta, hogy az Erasmus+ pályázat fontos a szakképzésben, hiszen ezzel a diákok számára külföldi szakmai gyakorlatot biztosíthatnak. A szakmai tapasztalatszerzés mellett kiemelte a munkamorál, a mentalitás és a más nemzetek kultúrájának megismerését – ami által elfogadóbbá és nyitottabbakká válnak a program résztvevői. Reményét fejezte ki, hogy a megszerzett bizonyítvánnyal a tanulók még versenyképesebb szakképzés birtokába kerülnek.




Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!




Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Bácskai Gergely

 

 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.