Több, mint háromszáz orvos a Fehérvári Civil Központban

2017.03.23. 11:19
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. március 23. (csütörtök)
Három napos belgyógyászati tanfolyam zajlik városunkban. Galéria 
 

 

 

A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ I. számú Belgyógyászati Klinika égisze alatt a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház szervezésében a Fehérvári Civil Központban zajlik az a három napos belgyógyászati tanfolyam, melyre közel háromszáz orvos érkezett. A résztvevőket Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok, valamint Dr. Csernavölgyi István főigazgató köszöntötte.

  

Belgyógyász kötelező szinten tartó tanfolyam vette kezdetét ma reggel a Fehérvári Civil Központban. Mint arról a rendezvény főszervezője, Prof. Dr. Izbéki Ferenc beszámolt, ez a belgyógyász szakorvosok számára került megszervezésre a szakvizsga ötévenkénti megújítása érdekében, amely vizsgával zárul szombat délután. A tanfolyam előadásai kardiológia, gasztroenterológia, illetve egyéb szakterületek témakörben zajlanak, melyek során az előadók a legújabb ismereteket foglalják össze.
Elmondta, hogy a résztvevők – akik közel háromszázan érkeztek a konferenciára – többségében Székesfehérváron dolgozó belgyógyász orvosok, de jöttek az ország különböző területeiről is kollégák. A 34 előadó pedig hazánk legkiválóbb szakemberei.
A professzor a tanfolyam során két témában is tart előadást: reflux betegségekről, melyekkel már évtizedek óta foglalkozik, illetve az endoszkópos beavatkozásokról is beszélni fog olyan betegeknél, akik valamiféle véralvadási problémával küzdenek.           

A tanfolyam megnyitóján Székesfehérvár Önkormányzata képviseletében Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok köszöntötte a konferencián megjelenteket. Úgy fogalmazott: nagyon örül a város annak, hogy helyet adhat egy ilyen rangos eseménynek. Elmondta, hogy Székesfehérvárnak nagyon fontos az egészségügy, és annak ellenére, hogy a kórház nem önkormányzati fenntartásban működik, igyekeznek nagyon jó kapcsolatot tartani az intézménnyel. Szólt arról is, hogy a kórház alapítójára emlékezve – aki a csalai Kégl György volt - meghirdették a Kégl György Városi Egészségügyi Programot, mely többek között a kórháznak is jelentős forrást biztosít fejlesztésekre, valamint eszközvásárlásra. Hangsúlyozta, hogy a város elhivatott abban, hogy minél több fiatal orvost, valamint háziorvost hozzanak Székesfehérvárra, és segítsék azt, hogy itt tudjanak maradni. Ezen kívül támogatják az orvosi rendelők, valamint intézmények felújítását is. Köszöntője végén valamennyi résztvevőnek tartalmas napot kívánt. 

A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részéről Dr. Csernavölgyi István főigazgató köszöntötte a tanfolyam résztvevőit. Ennek során arról beszélt, hogy a médiában sokfajta olvasata van annak a hír avalkádnak, ami az egészségügyet érinti, és számos vetülete van, úgy, mint a gazdasági, jogi és humán, miközben a háttérben nagyon komoly szakmai munka folyik. Elmondta, hogy intézményükben évente több mint kettőmillió orvos-beteg találkozás van, és több, mint 25 000-rel több sürgősségi beteget látnak el, mint 2010-et megelőzően. Éppen ezért örül annak – mint fogalmazott – amikor egy szakmai rendezvényre kerül sor, ami kimondottak a szakmájukról, a hivatásukról szól.
Tájékoztatást adott arról is, hogy 2010-et követően kórházuk egy szakmai műhely megteremtésén fáradozik. Elmondta, hogy náluk az orvosok 25%-a szakvizsga előtt álló fiatal, ami országos szinten is kiemelkedő adat, amiért nagyon keményen meg kell dolgozni mindnyájuknak. Ugyanakkor természetesen vannak olyan területek, ahol ők is megküzdenek a humánerőforrás kérdéssel.
Mint mondta, intézményük kilenc szakmában a legmagasabb szintű ellátást tudja nyújtani. Arról is tájékoztatta a jelenlévőket, hogy egy, az orvosi intézmények szakmai teljesítményét elemző felmérés szerint az ország valamennyi gyógyító intézményét figyelembe véve a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház az ötödik legfajsúlyosabb ellátó intézmény hazánkban. Beszámolt arról is, hogy a 2010 és 2020 közötti időszakban több mint 20 milliárd forintos fejlesztés zajlik intézményükben.
A tájékoztatásokat követően megköszönte a Pécsi Egyetemnek, hogy akkreditálja, és lehetővé teszi itt helyben számukra ennek a tanfolyamnak a megrendezését, majd ő is mindenkinek hasznos időtöltést kívánt.

  

A konferencia megnyitóján készült fotók letölthetőek a Galériából.

  







 

Szöveg: Kész-Varga Mónika
Fotó: Gáspár Péter

 


 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.