TÁVHŐ-s Nap

2017.04.12. 12:46
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. április 12. (szerda)
Kicsiket és nagyokat is érdekes programokkal várta a SZÉPHŐ Zrt. Galéria
 
 
 

A SZÉPHŐ Zrt. jóvoltából gyerekek és felnőttek nyerhettek ma betekintést a távhőszolgáltatás rejtelmeibe. A legkisebbek részére kreatív pályázatot írtak ki. A beérkezett alkotásokból nyílt kiállítás. A felső tagozatos és középiskolás diákok városjáró vetélkedőn vehettek részt, míg a felnőttek részére erőműtúrákat szervezek. Ma van a Távhőszolgáltatás Napja.  

  

A SZÉPHŐ Zrt. Honvéd utcai székházában vette kezdetét az a tematikus nap, melyet a cég a Távhőszolgáltatás Napja alkalmából szervezett. A nagyteremben azon nyolc diákcsapat gyűlt össze, akik beneveztek a Táv-Hősök elnevezésű vetélkedőre. A résztvevő csoportokat Szauter Ákos, a SZÉPHŐ Zrt. vezérigazgatója köszöntötte, majd előadásával a múltba kalauzolta el a fiatalokat. Ennek során tájékoztatást adott nekik a cég létrejöttéről, a távfűtés fejlődéséről, számos olyan hasznos információval, melyet a gyerekek a nap folyamán a rájuk váró feladatok megoldásánál hasznosítani tudtak. A bevezető prezentációt követően öt állomás, három hőközpont végigjárása volt a csapatok feladata, hogy aztán a különböző helyszíneken érdekes és izgalmas feladványokat oldjanak meg. 

A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának kilencedik évfolyamából a központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő osztály diákjai is részt vettek a versenyen. Kísérőjük, Bagoly László osztályfőnök elmondta, hogy az osztály elég aktív a versenyek tekintetében. A mostani vetélkedőre a SZÉPHŐ Zrt. honlapján fellelhető adatok áttanulmányozásával készültek. Meglátása szerint – mivel épületgépész szakon tanulnak a diákok – nagyon hasznos számukra ez a verseny. Ebben az évben a fűtés tantárgyuk ugyan még nem jött be, de jövőre már fognak erről tanulni. Így most megismerik Székesfehérvár távfűtési rendszerét, majd jövőre a tananyag elsajátítása kapcsán ez már nem lesz ismeretlen számukra.  

A verseny során a legtöbb pontot a felsősök között a Széna Téri Általános Iskola 5. osztályosai szerezték meg, míg a középiskolások közül a Teleki Blanka Gimnázium 10. osztályosai. Nyereményük a Táv-Hősök kitüntető cím mellé a Vándorkupa, valamint a Helló, nyár vakációindító koncerten a Halott Pénz, valamint a The Biebers zenekarok tagjaival és Lofti Begi DJ-vel való találkozás lehetősége.   

A tematikus nap során nyílt meg az a kiállítás, melyet az óvodások és az alsó tagozatos gyerekek számára hirdettek meg Csiholjunk tüzet – fűtési lehetőségek a különböző történelmi korokban címmel. A pályázat során lehetőség volt különböző technikákat alkalmazni, s bátran lehetett variálni mind a formákkal, mind a méretekkel, Így rengeteg érdekes és látványos alkotás született. A legjobbnak a Rákóczi Utcai Óvoda Mancz János Tagóvodájának és a Széna Téri Általános Iskola 2. b osztályának munkáját értékelték, akik ez alapján 20 ezer forint értékű vezetett programot nyertek a Koronás Parkba. Második lett a Brunszvik Teréz Óvoda Méhecske csoportja és a Vörösmarty Mihály Általános Iskola 4. c osztálya, míg harmadik a Hétpettyes Óvoda Ficánka csoportja és az Arany János Általános Iskola 5. a osztálya. Ők 15, illetve 10 ezer forint értékű sportszer-, illetve játékutalványokat nyertek.       

A felnőttek számára erőműtúrákat szervezett a Széphő Zrt., mely bejárások alkalmával az érdeklődők megismerkedhettek a Fűtőerőmű titkaival.

 


A nap folyamán készült fotók letölthetőek a Galériából. 




                                        

 

Szöveg: Kész-Varga Mónika
Fotó: Simon Erika



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.