Minden, ami mese! – családi mesenapot rendeznek jövő szombaton a Maroshegyen

2017.05.02. 12:51
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. május 2. (kedd) 
Jótékonysági szeretetfutás is lesz egy beteg fiú javára.     Galéria  
 
 
 
 
 
 Minden a meséről fog szólni május 13-án, szombaton a Maroshegyen. A Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár második alkalommal rendez családi mesenapot, melynek keretében lesz számos színpadi és mozgásos program, interaktív mesekoncert, mesés táncház kiállítás, diafilmvetítés, sőt, akár meselevest is lehet főzni. A rendezvény kiegészül egy jótékonysági futással egy beteg, 16 éves maroshegyi fiú javára. A részletekről sajtótájékoztatón számolt be Brájer Éva alpolgármester, önkormányzati képviselő és Iszkádi Erika, a művelődési ház igazgatója.

A Maroshegyi Családi Mesenapot idén második alkalommal rendezik meg a Gárdonyi Géza Művelődési Házban és az előtte lévő zöldterületen május 13-án, szombaton 13.00 órától körülbelül 18.00 óráig. A tavalyihoz képest kibővülnek a programok, illetve a nap első felében kiegészülnek egy jótékonysági futással egy maroshegyi, nyolc éve izomsorvadásban szenvedő 16 éves fiú, Beni javára. A futás részvételi díját és a támogatójegyekből befolyt összeget teljes mértékben a családnak ajánlják fel.

Tavaly született meg annak ötlete, hogy az őszi nagy városrészi rendezvény, a Maroshegyi Böndörödő mellett indítsanak el egy másik, Székesfehérvár egészét megszólító közösségi programot a tavaszi időszakban is. Körülbelül tíz évvel ezelőtt, Adorján Viktor korábbi igazgató vezetése alatt indultak el a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár meseíró pályázatai. Mindezek megalapozták a Maroshegyi Mesenap létrejöttét, annak tematikáját, közművelődési és kulturális céljait. A tavalyi sikerek folytatásra, a program bővítésére ösztönözték a szervezőket. – mondta el a sajtótájékoztatón Brájer Éva alpolgármester. Kiemelten szólt a program karitatív jelentőségéről is. A rendezvény bevételét egy modern, jó minőségű kerekesszék vásárlására fordíthatja az izomsorvadásban szenvedő, 16 éves Beni családja.

A rendezvény ideje alatt minden a meséről fog szólni, hangsúlyozva azt, hogy a mese a gyermekeknek és a felnőtteknek egyaránt fontos, sőt, felbecsülhetetlen. – ismertette a sajtótájékoztatón Iszkádi Erika, a művelődési ház igazgatója.

A színpadi műsor az ALMA együttes koncertjével kezdődik. Őket az Ákom-Bákom Bábcsoport Csizmás Kandúr című bábelőadása követi. Az Eszter-lánc Mesezenekar interaktív mesekoncertje gyermekeknek és gyermeklelkű felnőtteknek is szól.

A mesés táncházzal a mozogni vágyó lurkókra is gondoltak. Varró János népzenész megismerteti a gyermekeket az elfeledett, régi magyar hangszerekkel, Laczkó Kriszta pedig a magyar néptánc lépéseivel, illetve népdalokkal gazdagítja a zenés-táncos programot. Ezen kívül a Gárdonyi Géza Művelődési Házban működő gyermekjóga foglalkozáson is részt vehetnek a gyerekek, akik egy mese feldolgozásával, a mesében szereplő állatok mozgását leutánozva mozognak egy jót.

A gyermekek bekapcsolódhatnak az intézmény gyermekklubjainak – az óvódásoknak szóló Csupacsoda, illetve az általános iskolásoknak szóló Cimbora Klub – nyílt, mesés, játékos foglalkozásaiba, illetve megismerhetik a szintén a művelődési házban működő, Szabó Krisztián nemzetközi nagymester által vezetett sakkiskolát is, kipróbálva logikájukat, memóriájukat, koordinációs készségüket és csapatszellemüket.

A rajzfilmrendező és képregényrajzoló Dargay Attila munkásságát ismerhetik meg az érdeklődők a „Vuk, Szaffi és a többiek” című emlékkiállításon, sőt, a művész özvegyével, Henrik Irénnel is beszélgethetnek. A könyvtárban meselevest és textilkönyvet lehet készíteni, valamint a kiállításhoz kapcsolódó diafilmvetítést is szerveznek, ahol megtekinthetőek többek között a Vuk, a Szaffi, a Lúdas Matyi és az Erdő kapitánya című történetek. A rendezvény vendége lesz az óvódások szóló meséket író Vadadi Adrienn, aki könyvein keresztül, mesét eljátszva egy meseórára hívja a gyermekeket.

A mesepszichológiai előadáson a szülők meseterapeuta szakemberekkel, Csabai Dorina Eszterrel és Nagy-Kalmár Szilviával beszélgethetnek. Megtudhatják, hogy miért fontos a mese a gyermekek életében, mikor kezdjünk el mesélni nekik, és milyen történetet válasszunk. Ezenkívül a rendezvény ideje alatt egész nap mesés népi fajátékok és Hungarikum Játszópark áll a gyermekek rendelkezésére, valamint mesés játszóházban lehetőség nyílik képeket rajzolni, színezni, mesét hallhatni, hajtogatni, társasjátékokat kipróbálni, kártyázni.

A program ideje alatt a művelődési házban működő Fehérvári Hagyományőrző Íjászegyesület is képviselteti magát. Tagjai felállítanak a szabadban egy jurtát, ahol lehetőség lesz betekinteni a honfoglalás kori magyarság életébe.

A jótékonysági szeretetfutásra 9.30-10.30 óra között lehet nevezni, majd a bemelegítés után 11.00 órától indítják a résztvevőket. A program nem az eredményekről, a helyezésekről fog szólni, kizárólag a segítő szándék a fontos. Három távot: 500 métert, valamint 2 és 7 kilométert teljesíthetnek a futók, a jótékony célra felajánlott nevezési díj 500, valamint 1.000, illetve 1.500 forint lesz. Szeretettel várják a családok, baráti és céges társaságok jelentkezését, de azok is adakozhatnak Beni javára, akik a futáson nem vesznek részt.

A II. Maroshegyi Mesenap programjai ingyenesen látogathatóak.


A kapcsolódó plakátok letölthetőek a Galériából.

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Május
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.