Minden produkciót bemutató bolondballagó osztály 25 000 forintot kap a bankettjéhez

2017.05.05. 11:08
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. május 5. (péntek)
Az eső miatti rendkívüli helyzetre tekintettel hozta meg döntését a zsűri. Galéria
 

   

 

Reggel még úgy tűnt, hogy a végzős diákokat kegyeikbe fogadták az égiek, hiszen elindult a bolondballagók menete a Belvárosban, és el is kezdődtek a fellépések a Zichy színpadnál. Azonban az eső annyira rákezdett, hogy félbeszakadt az osztályok bemutatkozása, így a rendezvény a színház aulájában ért véget. A rendkívüli helyzetre tekintettel a zsűri végül úgy döntött, hogy mind a 17 produkciót bemutató osztály bankettjéhez 25 000 forinttal járul hozzá Székesfehérvár Önkormányzata.

  

Esőmentes, szép jó reggelt kívánt mindenkinek a Bolondballagás napján Mészáros Attila alpolgármester, és örömét fejezte ki a tekintetben, hogy sok végzős osztály jelentkezett a rendezvényre, és sokan összegyűltek az Alba Plaza előtti téren. Mivel senkit nem szerettek volna megfosztani attól az élménytől, amit a bolondos diákok látványa nyújt, ezért döntöttek úgy, hogy nem viszik be zárt térbe a programot, bízva abban, hogy az időjárás kegyes lesz.
Köszöntőjében arról is beszélt, hogy ez a hét arról az 1500 diákról szól, akik a napokban fognak érettségizni, és végezni a különböző székesfehérvári iskolákban. A mai Bolondballagáshoz mindenkinek jó szórakozást kívánt és azt, hogy csaljanak mosolyt a székesfehérváriak arcára. 

Nagy Boglárka, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke is köszöntötte a végzős bolondballagó diákokat. Elmondta, hogy nagy fordulatot vett az életük egy pár hete, hiszen elindult a nagy hajrá, és a jövő héten már sok izgalmat és kihívást tartogat számukra, de biztos abban, hogy mindenki remekelni fog, saját tudása szerint. A mai naphoz – így még utoljára – jó szórakozást kívánt ő is. 

A köszöntőket követően megindult a különleges jelmezekbe és ruhákba öltözött diákok menete a Liszt Ferenc és a Fő utcán át a Zichy színpadig, ahol egymást követték az érdekesebbnél érdekesebb produkciót. Voltak örvénylő fekete lyukat megjelenítő fiatalok, ovisoknak, valamint mesefiguráknak beöltözött diákok, fiúk lányruhában, rabok, akiket osztályfőnökük rendőrnek beöltözve vezetett láncra kötve. Akadt a fellépők között, aki egész komoly produkcióval készült: így volt 80-as évek retro aerobik bemutatója, osztályfőnöki és igazgatói paródia, lakodalom, táncosokról szóló mesejáték, hercegnőt a sárkánytól megmentő szamuráj harca, a felvételiknél plusz 40 pontot érő terhességet is bevállalók tánca, sőt a reklámokból ismert Kasszás Erzsit is megelevenítette egy osztálynyi lánycsapat.         

Az értékelésnél így nem volt könnyű dolga a zsűrinek, amelynek tagjai dr. Cser-Palkovics András polgármester, Vakler Anna, Székesfehérvár művészeti vezetője, Kiss Dorottya, A Szabadművelődés Háza igazgatója és Váradi Imre, a Székesfehérvári Programszervező Kft. munkatársa voltak. A végeredmény – amelyet a város polgármestere jelentett be – aztán mindenkit meglepett. 

Dr. Cser-Palkovics András polgármester mindazon osztályoknak megköszönte a jelenlétet és a kitartást, akik a rendkívüli időjárási viszonyok közepette is vállalták, hogy felléptek, és bemutatták produkcióikat. Külön megköszönte azon osztályfőnököknek is a közreműködést, akik saját maguk is felléptek a diákjaikkal együtt a színpadon. Majd kihirdette, hogy valamennyi osztály, amelyik a váratlan helyzetre tekintettel is bemutatta produkcióját, 25 000 forintos támogatást kap a bankettjéhez.
Így a jelenlévő és végsőkig kitartó 17 osztály mindegyike üdvrivalgásban tört ki.  

 

A bolondballagáson készült fotók letölthetőek a Galériából.  

 







 

Szöveg: Kész-Varga Mónika
Fotó: Kiss László

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.