Szobrot avattak a Hétvezér előtt

2017.06.12. 16:01
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. június 12. (hétfő)
A jubileumi 35 évet közös tortázással ünnepelte az iskola. Galéria 
 
 
 
 
 
Hétfőn avatták fel Máhr Ferenc Óvó kezek című szobrát a Hétvezér Általános Iskola előtt. Az intézmény 35 éves jubileumára elkészített alkotásnál dr. Cser-Palkovics András polgármester és Deák Lajosné önkormányzati képviselő mondtak ünnepi beszédet. A szoborleleplezést ünnepi tortázás követte a gyerekek nagy örömére.


Máhr Ferenc Óvó kezek mészkőből alkotott szobrát avatták fel hétfőn délután a Hétvezér Általános Iskola előtt, a jubileumi 35. évforduló alkalmából.

Lángfalvy Péterné
igazgató köszöntötte az egybegyűlteket, a felállított szobor kapcsán köszönetet mondott a város, a képviselőtestület és az intézmény szülői testületének támogatásáért. A kiskórus vidám dalcsokorral nyitotta meg az ünnepséget.

Dr. Cser-Palkovics András
 polgármester beszédében arra utalt, hogy a környékbeliek szerint most fejeződött be igazán az iskola felépítése – külön köszöntötte az alkotó Máhr Ferencet. Az ünnepen összegyűlt nagyközönségről, az iskola fiataljairól azt mondta, hogy a város számára a legfontosabbak. A jövőben ide járó elsősöknek, mint mondta, ez a szobor lesz az első kulturális élménye az intézményben, és ez meghatározó, hogyan fognak a digitális világban felnőttként viszonyulni a kultúrához. Az értékek között az iskola vigyázó biztonságát emelte ki a közösséghez való tartozás igénye mellett. „Amikor iskolák környékére helyezünk el műalkotást, azt vettem észre, hogy a diákok előbb-utóbb kialakítanak valamilyen szokást. Valamilyen szokást, ami aztán az övék marad, a hagyományrendszer része lesz, és ami igazán élővé tesz egy alkotást. Biztosan itt is ki fog ez alakulni, és kiegészíti, tovább színesíti a szép hagyományokkal rendelkező iskola életét.” A polgármester megköszönte a kezdeményezést, majd azt kívánta, hogy csaljon a szobor mosolyt a belépők arcára, és tudatosítsa a gyerekekben a biztonságot. Végül a diákoknak és nevelőiknek jó szünidőt kívánt a nyárra.  

A szobor történetét Deák Lajosné önkormányzati képviselő osztotta meg az ünneplőkkel. Megköszönve a polgármester erkölcsi és anyagi támogatását, felidézte, hogy két éve egy vihar kidöntött egy szép nagy fát – eredetileg ebből szerettek volna egy köztéri alkotást emelni, azonban a beteg fa anyaga erre már nem bizonyult alkalmasnak. Így a szobrásszal közösen a mészkő mellett döntöttek. „Nagyon fontos számunkra, hogy minden iskola családbarát legyen, és nyilvánuljon ez meg itt, az iskola előtt is. A szülőknek köszönöm a támogatást, a gyerekek pedig legyenek büszkék rá, hogy hétvezéres diákok. Kívánom, hogy az óvó kéz az egész életeteket óvja!”

A polgármester és a képviselő a gyerekekkel közösen leplezték le a szobrot, majd négy ötödik osztályos diák Szoboravatóra című versét Bíró Mariann tolmácsolta; az ünnepséget furulyaszó zárta.

Az igazgató meginvitált mindenkit a kedd délelőtti flashmobra a Városház téren, majd az épületben sor került az iskola születésnapi tortájának felvágására. Török Szabolcs tankerületi igazgató köszöntőjében a jubileum kapcsán a büszkeségét fejezte ki. Megköszönte a pedagógusok áldozatos és lelkiismeretes munkáját, amit ebben és a megelőző tanévekben végeztek, és méltatta az iskola színvonalas eredményeit. A gyerekeknek pedig élménydús és egészséges nyári szünetet kívánt. A szülői szervezet elnöke, Mongné Jáni Tünde vágta fel a tortát, amit a gyerekek óriási tapssal kísértek.

Az alkotó Máhr Ferenc szobrászművész 1957-ben született Budapesten, Gyermekkora óta Csákberényben él. Tíztagú családban nőtt fel, és ahogy vallja, a legfontosabb élményeket a művészethez akkor, a természethez közeli életszakaszában szerezte.

Az eseményen részt vett Viza Attila önkormányzati képviselő, a környező intézmények vezetői, a gyerekek szülei és a környékbeli lakók.



Az ünnepségen készült fotók letölthetőek a Galériából!







Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika



 
 
 
 



 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.