Dr. Benkő Ágota, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének volt elnöke kapja a Szent István Díjat

2017.08.11. 11:56
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. augusztus 11. (péntek) 
Különleges fogadalmi ünnepre készül az Egyházmegye.    Galéria  
 
 
 
 
 
 
Az augusztusi ünnepkör keretében adják át a Szent István Emlékérmet és Díjat, melyet idén Dr. Benkő Ágota, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének volt elnöke vehet át. – jelentették be a Püspöki Palotában rendezett sajtótájékoztatón. Beszámoltak arról is, hogy különleges és felemelő lesz Székesfehérvár hétfői fogadalmi ünnepe. A hagyományos körmenetet és a fogadalmi misét követően a Bazilikában helyezik el az üldözött iraki keresztények ajándék keresztjét, amely az iraki Erbil lerombolt templomból érkezett Szent István városába.

„Számunkra az augusztusi ünnepkör rendkívül fontos eseménysorozat. Nem elsősorban azért, mert alkalom nyílik a tömegek széleskörű szórakoztatására, hanem azért, mert úgy érezzük: az egyes ember élete, a társadalom élete és Európa jövője valójában azon múlik, hogy van-e bennünk hit. Nem elsősorban és kizárólagosan vallásos hitről beszélhetünk, hanem a saját magunkba, értékeinkbe és jövőnkbe vetett hitünkről. Ezt úgy tapasztalhatjuk meg, ha tudunk hátranézni, a múltunkba tekinteni.” – kezdte gondolatait a Püspöki Palotában rendezett sajtótájékoztatón Spányi Antal megyés püspök.

Elhangzott, hogy a Szent István Emlékérmet és Díjat 2004 óta adják át Székesfehérváron, hagyományosan az augusztusi ünnepkör keretében. Az elismerést – az állampolgárok javaslatai alapján – olyan személy számára ítélik oda, aki példaértékű jellemével és munkájával üzen Székesfehérvárnak és az országnak. Idén az elismerést Dr. Benkő Ágota, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének korábbi elnöke kapja. Az 1987-es megalapítás óta végzi áldozatos munkáját a szervezetben, melyet három kulcsszó – közösség, érték és érdek – mentén hozott létre néhány társával közösen. A díj átadására augusztus 17-én, csütörtökön 18.00 órakor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban kerül sor.

Dr. Csurgai Horváth József, az Államalapító Szent István Érdemrend és Díj Alapítvány kuratóriumi tagja beszélt a díj jelentőségéről. Elmondta, hogy 2004-ben Sobor Antal író, 2005-ben Fitz Jenő régészprofesszor, majd 2006-ban Dosztál Béla 1956-os forradalmár kapta az elismerést, ezt követően neves oktatókat, orvosokat és a szociális területen kiemelkedő teljesítményt nyújtó személyeket díjaztak.

Augusztus 14-én, hétfőn, az országfelajánlás napján különleges és felemelő fogadalmi ünnepre készül a Székesfehérvári Egyházmegye.
A programokat Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató ismertette a sajtótájékoztatón.

17.00 órakor kezdődik a hagyományos körmenet, melynek keretében a Magyar Szent Család – Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre – ereklyéit és az iraki üldözött keresztények ajándék keresztjét átviszik a Püspöki Palotából a Szent István-székesegyházba. Az iraki Erbil városában lerombolt, 2. századi templomból maradt meg az a megcsonkított kereszt, melyet Bashar Matti Warda erbili káld érsek ajándékozott az egyházmegyének és Spányi Antal megyés püspöknek.
17.15 órakor központi imaóra, majd 18.00 órától fogadalmi ünnepi mise lesz a Bazilikában.
19.00 órakor az iraki ajándék keresztet ünnepélyes keretek között elhelyezik a Székesegyház felújított Szent István kápolnájában, melyet meg is áldanak. A szentmise végén körmenetben kísérik vissza a Magyar Szent Család ereklyéit a Püspöki Palotába.

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.


 

–     Vége –



Szöveg: Havasi Tímea

Fotó:
Simon Erika
 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.