Országos elismerést kapott a Szent Imre Óvoda

2017.02.27. 18:23
KÖZLEMÉNY - 2017. február 27. (hétfő)
A Kincses Kultúróvodában a múzeumpedagógia és a hagyományőrzés is helyet kap. Galéria 
 
 
 
 
Kincses Kultúróvoda címet kapott a Szent Imre Általános Iskola és Óvoda. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának pályázatán tizenkét intézmény nyerte el a címet. A székesfehérvári óvoda komplex programjában a múzeumpedagógiai foglalkozások és a néphagyományok őrzése mellett a történelmi Belváros köztéri szobraival való ismerkedés is megtalálható. A tervek megvalósítására 1,25 millió forint támogatásban részesültek.


A Kincses Kultúróvoda pályázaton nyertes tizenkét intézmény egyike a székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda. A pályázatot abból a célból írták ki, hogy az óvodák és a kulturális intézmények minél több módon működjenek együtt, és a gyermeknevelésben minél többet használják a különböző intézmények kínálta lehetőségeket. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának elismeréseit február 23-án dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár és Závogyán Magdolna helyettes államtitkár adták át Budapesten. Az ünnepségen a fehérvári óvodások egy francia mesét adtak elő, hatalmas sikerrel.

Dombi Mátyásné
Intézményegység-vezető az óvoda programjáról elmondta, hogy az egyház érték- és kultúraközvetítő szerepéhez igazodik az intézmény. „A pedagógiai programban és a mindennapok során kiemelt jelentőségű nálunk a művészeti nevelés: a zenei nevelésben használjuk a Kodály-módszert, az ábrázolás és kézműves munkák tekintetében igyekszünk mesterségeket tanítani és kapcsolatban állunk mesteremberekkel is. A magyar népmesék jelentős szerepet játszanak a nevelő munkánkban, de más népek meséit is szívesen használjuk a foglalkozásokon. A történelmi Belvárosban elhelyezkedő óvodánk igyekszik kihasználni az elhelyezkedésből fakadó előnyöket, a kisgyermekeink jó ismerik a köztéri szobrokat és szívesen hallgatják az ezekhez kapcsolódó történeteket.”

A hagyományőrzésben a mezőföldi szokásokat közvetítik, például az adventi időszakban is. Ahogy az óvodavezető fogalmazott, szeretnék újra megtanítani a néphagyományokat – nemcsak a gyerekeknek, hanem a szülőknek is. Az óvoda értékközvetítésről megfogalmazott filozófiája szerint az egész családot várják a nyitott ünnepekkor, amikor szép számmal jönnek a szülők, a nagyszülők, sőt még a dédszülők is. Az óvoda csoportjai részt vesznek múzeumpedagógiai foglalkozásokon, főképpen a Hetedhét Játékmúzeumot és az Egyházmegyei Múzeumot látogatják, valamint a gyerekeknek színházbérletük is van.

A projekttervek megvalósítására az óvoda 1,25 millió forint támogatásban részesül.


A díjátadó ünnepségen, valamint az óvoda egyik hétfői foglalkozásán készült fotók letölthetőek a Galériából!







Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Kiss László, Csákvári Zsigmond/kultura.hu



 

 

 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.