Két újabb tanulmányokat segítő pályázat Székesfehérváron

2017.05.22. 11:44
KÖZLEMÉNY - 2017. május 22. (hétfő)
Tehetséges fiatalokat és pályaorientációs tevékenységet támogatnak. Galéria 
 
 
 
 
 
Székesfehérvár városa két újabb pályázati lehetőséget biztosít az általános és középiskolákban, valamint a felsőoktatási intézményekben tanuló helyi fiatalok támogatására. A tehetségtámogató ösztöndíj a tanulmányi kötelezettségeken túli fejlesztést segíti a tudományos, műszaki, művészeti vagy a közéleti tevékenységeket illetően. A pályaorientációs pályázatra azok az intézmények jelentkezhetnek, amelyek rendelkeznek a város által kifejlesztett szoftvercsomaggal.


A Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány korábban szociális rászorultsághoz és tanulmányi eredményekhez kötve nyújtott támogatást. Az idei évben Székesfehérvár Önkormányzata két újabb pályázatot hirdet: a tanulmányi kötelezettségeken túli tehetségfejlesztéshez 500 ezer forintot, pályaorientációs szolgáltatás igénybe vételéhez 8 millió forintot biztosít.

A tehetségtámogató ösztöndíjra minden székesfehérvári, a 2017-2018. tanévre tanulói jogviszonnyal rendelkező fiatal jelentkezhet. A pályaműnek igazolnia kell, hogy a pályázó valamilyen tudományos, műszaki, művészeti, közéleti vagy más társadalmilag fontos területen kiemelkedő teljesítményre képes, és a továbbfejlődéshez szüksége van támogatásra. Az elnyert ösztöndíjat magánórákra nem, de például tehetségfejlesztő kurzuson való részvételre vagy eszközvásárlásra fel lehet használni. A Közalapítvány 10 kiemelkedő tehetség pályázatát támogatja, legfeljebb 100-100 ezer forinttal. A pályázatok benyújtásának határideje 2017. június 15., az eredményről a pályázókat e-mailben tájékoztatják június 30-ig.  

A pályaorientációs pályázaton azok a szervezetek vagy intézmények vehetnek részt, amelyek rendelkeznek a szolgáltatáshoz szükséges programcsomaggal. A diákok pályaválasztását segítő szoftvercsomagot Székesfehérvár Önkormányzatának felkérésére és támogatásával fejlesztették ki: a személyes tanácsadás a számítógépes program segítéségével működik, a hiteles pályaorientációs rendszer az ember és pálya tényezőit veszi számba és vizsgálja kölcsönhatásukat a követelményekkel, érzelmi hatásokkal és lehetőségekkel a másik oldalon. A tanácsadó tevékenységet csak olyan pedagógus végezheti, aki részt vett a felkészítő képzésen. (Májusban és szeptemberben is indítanak további ingyenes képzéseket.) A pályázónak csak a feltételek elfogadásáról kell nyilatkoznia a résztvevő tanulók számának megadásával. Az általános iskolások esetében 3 ezer (1 iskolai óra), míg a középiskolásoknál 6 ezer forint (2 iskolai óra) számolható el tanácsadásonként. A pályázatok benyújtásának határideje június 20., az elnyert támogatásról június 30-ig küldenek visszajelzést.

A pályázati adatlapok, valamint a részletes kiírás letölthető a Galériából!

 

 



Szöveg: Fraller Ildikó
 

 

 

 

 



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.