A Székesfehérvári Királyi Napok programjai augusztus 19-én, szombaton

2017.08.17. 13:14
KÖZLEMÉNY - 2017. augusztus 17. (csütörtök)
Középkori belvárosi forgatag és Koronázási Szertartásjáték teremtenek ünnepi hangulatot.  
 
 
 
 
 
Szombaton folytatódik a Koronázási Ünnepi Játékok rendezvénysorozata, a középkor elevenedik meg az utcákon, tereken: színes vásári forgatag, utcaszínház, bábosok, zenészek, zászlóforgatók és megannyi interaktív program kínál tartalmas és szórakoztató időtöltést a családoknak. A 26. Öreghegyi Mulatság délután kezdődik, a hagyományos programelemek között idén is felvonulnak a Borrendek. A Zichy színpadnál a Swing és revü produkció látványos könnyűzenei programot ígér, majd a Fény utca zárja az estét. A III. Bélát bemutató Koronázási Szertartásjáték a Nemzeti Emlékhely színpadán emeli az ünnep fényét.


A Koronázási Ünnepi Játékok szombaton is a középkorba viszik a Belvárosba látogatókat a délelőtti óráktól egészen estig: a Szabad Színház középkori életképeivel piaci perpatvarok és vásári jelenetek fogadják a látogatókat, ott lesznek a Jancsárkert árusai és kézművesei, a járókelők még korabeli mesterségeket és attrakciókat is kipróbálhatnak. A népes forgatagot vásári komédiák, táltosok és utcaszínház szórakoztatja a Városház téren.

Játékos történelmi programokat és autentikus zenei produkciókat kínál a Zenetér a Mátyás király –emlékműnél, délután a Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel mutatja be a történelmi óriásbáb-királyokat és azok rokonságát. Zászlóforgatók, dobosok, zenészek, a Jósok és boszorkányok sikátora a Szent János közben, a bábosok pedig a Bartók Béla téren várják az érdeklődőket. Az Országzászló téren a Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae interaktív programján a középkori iskola titkait és fogásait leshetik el a gyerekek és a családok, a vállalkozó szelleműek pedig kalandos városjárásra indulhatnak egy térkép segítségével Szent István, Szent László és III. Béla nyomában.

Hagyományőrző talpasok és lovasok tanyáznak idén is a Zichy ligetben és a Jávor Ottó téren: az életképek mellett délutánonként izgalmas harcászati, valamint madarász- és vadászbemutatókat szerveznek.

A 26. Öreghegyi Mulatság rendezvényei 15 órától éjfélig kínálnak szórakozási lehetőséget a Bory várban: fellép Márió, a harmonikás, lesz operettműsor „Borban az igazság…” címmel, majd hagyományosan felvonulnak a Borrendek. Az ünnepi köszöntőkre, valamint a kenyér- és boráldásra 17 órától kerül sor. Este a Fantom zenekarral bálozhatnak a résztvevők, majd a tűzijáték után az Il Silenzio zárja a programot.

A Zichy színpadon este 19.30 órától a Swing és revü korába viszi el közönségét a könnyűzenei koncert Fenyő Ivánnal, Gájer Bálinttal és Koós Rékával. A produkcióban showtáncosok és zenekar is közreműködik, Bartha László, Tombor Tímea, Rovó Tamás és Szakál Attila koreográfiáját láthatjuk. Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.

Az ötödik Koronázási Szertartásjátéknak az Árpád-ház egyik legjelentősebb uralkodója a főszereplője: a III. Béla korát, uralkodását bemutató grandiózus, összművészeti előadás „Az aranykor trónusán” címmel 21 órakor kezdődik a Nemzeti Emlékhely színpadán.

A szombati programokat is a Fény utca zárja: a III. Béláról készült varázslatos képregény mellett a Mátyás király-emlékműnél interaktív fényjáték részesei lehetünk.


A Székesfehérvári Királyi Napok programja elérhető a http://www.szekesfehervar.hu/ oldalon.





 

Szöveg: Fraller Ildikó
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.