Beszélnünk kell a problémákról! – gyermekvédelmi szakembereknek szerveztek konferenciát

2024.04.09. 12:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. április 9. (kedd) 
 
 
 
 
 
 
 
A gyermekvédelmi jelzőrendszerben tevékenykedő szakembereknek szervezett konferenciát a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság kedden az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban. Mintegy hatvanan vettek részt a tanácskozáson, ahol többek között a kiskorúakat ért bántalmazásokról, a gyerekek biztonságba helyezéséről, a bűnmegelőzési és kommunikációs lehetőségekről egyeztettek a résztvevők.


A vármegyében és országos szinten is ez volt az első ilyen széles körű, szakmai tanácskozás. Azokat a jogalkalmazó szakembereket, szakmai szervezeteket hívták meg, akik, illetve amelyek a gyermekvédelmi jelzőrendszerben tevékenykednek, kiskorúak sérelmére elkövetett gyermekbántalmazási ügyekben eljárnak, illetve a gyermekek sorsáról döntenek – például bírók, ügyészek, rendőrök, bűnmegelőzési és áldozatvédelmi szakemberek, pártfogók, kormányhivatali és gyermekotthonokban dolgozó munkatársak… stb. A fő cél a személyes találkozás és a közvetlen tapasztalatcsere volt.

A konferenciát Szabó Vendel rendőr ezredes, rendőrségi főtanácsos, Fejér Vármegye rendőrfőkapitánya nyitotta meg. Hangsúlyozta, hogy az elmúlt időszakban éppen egy Fejér vármegyei eset volt az, ami jelentősen meghatározta a közhangulatot, és még inkább a középpontba helyezte a gyermekvédelmet. Látni kell azonban, hogy a szakemberek, a hatóságok mindig kiemelten kezelik ezeket az ügyeket, és folyamatosan részt vesznek olyan érzékenyítő képzéseken, szakmai konzultációkon, melyek a megoldás irányába vezetnek. A gyermekvédelmi jelzőrendszer motorjának számító rendőrségen képeztek olyan kollégákat, akik kellő empátiával és nagyobb szakmai tapasztalattal tudják kezelni a döntően a családban és a gyermekvédelmi intézményekben történt bűneseteket. „Beszélnünk kell a problémákról, hogy tovább tudjuk vinni a szakterületünkön az előremutató javaslatokat!” – hangsúlyozta Szabó Vendel rendőrfőkapitány.

„Egy olyan kérdéskört jár körül a konferencia, ami az elmúlt hónapokban különösen nagy figyelmet kapott. (…) Nekem ugyanakkor az volt a tapasztalatom az elmúlt évek során, hogy a szakemberek a korábbi időszakban is lelkiismeretesen, alázattal és hozzáértéssel foglalkoztak a gyermekvédelemmel. Székesfehérváron hosszú évek óta létezik az a széleskörű szakmai együttműködés, melynek eredménye többek között a mostani konferencia.” – fogalmazott köszöntőjében dr. Cser- Palkovics András polgármester. Fontosnak nevezte, hogy megerősítsék a szakemberek szakmai megbecsülését. Ennek jegyében Székesfehérvár Önkormányzata arra kérte az érintett intézményeket: dolgozzanak ki egy intézkedéscsomagot arra vonatkozóan, hogy az önkormányzat mit tehet még ezen a területen. A javaslatot várhatóan áprilisban tárgyalja majd a Közgyűlés. A gyermekvédelem egy komplex terület, ahol különösen fontos, hogy a döntéshozók kíváncsiak legyenek a szakmai érvekre – hangzott el.

A megnyitót követően a konferencia szekcióülésekkel folytatódott, ahol a résztvevők megosztották egymással szakmai ismereteiket és gyakorlati tapasztalataikat.

 

 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika 

 

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.