30 év a barátság, a bajtársiasság jegyében – ünnepeltek a Schwäbisch Gmünd-i és a fehérvári tűzoltók

2024.05.10. 12:48
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. május 10. (péntek) 
 
 
 
 
 
Harmincéves Székesfehérvár és német testvárvárosa, Schwäbisch Gmünd tűzoltóközösségeinek kapcsolata, amely 1994 májusában köttetett. Ez az egyik legrégibb és leginkább élettel teli szakmai-baráti együttműködés a városok között. A jubileumot a Városházán ünnepelték a gmündi és a fehérvári szakemberek köszöntőkkel, múltidézéssel és elismerések átadásával.


Schwäbisch Gmünd és Székesfehérvár 1991-ben kötött testvérvárosi kapcsolatot, amely azóta is töretlenül fennáll a városok között. Általa diplomáciai látogatások, komoly szakmai együttműködések jöttek létre és értékes barátságok szövődtek, melyek egyre erősebbé, gyümölcsözőbbé tették a kapcsolatot. A székesfehérvári és a német testvérvárosi tűzoltók közötti partnerség harmincéves múltra tekint vissza és méltó módon példázza a bajtársiasságot, a szolidaritást. Székesfehérvár részéről korábban a hivatásos fehérvári szakemberek tartották fenn a szakmai-baráti együttműködést, majd 2014 óta a Fehérvári Tűzoltó Egyesület vette át ezt a feladatot. A jeles jubileumot a fehérvári és a Schwäbisch Gmünd-i tűzoltók közösen ünnepelték a Városháza Dísztermében.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester különlegesnek nevezte a két várost összekötő kapcsolatot, majd hozzátette, hogy éppen az ilyen barátságokban találjuk meg az európai uniós tagság igazi és legfontosabb tartalmát. A városvezető köszönetét fejezte ki azért a sok szakmai segítségért, amit a fehérvári tűzoltók német kollégáiktól kaptak, és mindenkinek, aki elősegítette, építette a városok kapcsolatát. A barátság arról szól, hogy odafigyelünk egymásra, a kerek évfordulókon pedig tudnunk kell megállni és megköszönni a jó együttműködést – fogalmazott Fehérvár polgármestere.

Schwäbisch Gmünd önkormányzata nevében Julius Mihm alpolgármester köszöntötte a résztvevőket. Hangsúlyozta, a közös ünnep jelképezi a megélt Európát, a két város kapcsolata pedig nem csak szavakból, hanem mélyre ható, sokrétű és sikeres együttműkődésekből áll. Külön öröm, hogy az alapító tagok közül sokan ma is részesei a partnerségnek. Schwäbisch Gmünd célja, hogy Székesfehérvárral közösen tovább ápolja és építse az európai szintű együttműködést. Fontos, hogy az emberek, a gondolatok és a tettek találkozzanak egymással a jövőben is.

Julius Mihm alpolgármester külön köszönetet mondott dr. Cser-Palkovics András polgármesternek és Székesfehérvár Önkormányzatának, valamint Halász Etelkának, a Polgármesteri Hivatal nemzetközi kapcsolatokért felelős munkatársának.

Katczer László nyugalmazott tűzoltó alezredes a partnerkapcsolat létrejöttének körülményeit és az első 15 év történéseit idézte fel az ünnepségen, majd Koppán Viktor Dávid, a Fehérvári Tűzoltó Egyesület elnöke pedig mesélt a partnerkapcsolat 10 évvel ezelőtti megújításáról.

Ugyancsak rész vett a találkozón és köszöntötte a vendégeket Jürgen Schabel Schwäbisch Gmünd-i tűzoltó, aki 80. alkalommal látogatott Székesfehérvárra. A szakmai munkán túl számos fontos, személyes, baráti kapcsolat is fűzi őt a városhoz.

A találkozó zárásaként a 30 éves partneri kapcsolat tiszteletére készült emléktárgyat vett át Jürgen Reick, Jürgen Schabel, Dieter Elser és Willy Wiltschko.

Jubileumi emléklap-elismerésben részesült Holger Volf, Eberhardt Kucher, Ditmar Steinbrück, Bruno Seitzer, továbbá Takács József, Mátyás Szilárd, Varga Márk és id. Németi László.

 


 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.


 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika 
 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.