Fehérvár épületei – a fotópályázat legjobb alkotásai a színházban

2024.05.15. 19:55
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. május 15. (szerda)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Közel száz alkotás érkezett be a WERT Értékmentők Egyesület által első alkalommal meghirdetett amatőr fotópályázatra. A Fehérvár épületei témakörben született képeket amatőr és profi fotósok készítették, majd a négytagú zsűri döntését követően a legjobb 30 pályaműből nyílt meg szerdán délután a Vörösmarty Színházban a kiállítás. Ennek keretében adták át a legjobbaknak járó díjakat és a zsűri tagjai által felajánlott különdíjakat.
 
Székesfehérvár ikonikus szobrait, épületeit, titkos zugait és rejtett értékeit fedezték fel és mutatják be a nagyközönségnek azok az amatőr és profi fotósok, akiknek alkotásait mától láthatják az érdeklődők a Vörösmarty Színház Galériájában. A Fehérvár épületei című pályázatot első alkalommal hirdette meg a WERT Értékmentők Egyesület. A felhívásra összesen 93 pályamű érkezett, amelyek közül harminc képet választott ki a zsűri.
 
Lakóhelyünk, szeretett városunk, Székesfehérvár megannyi izgalmas, karakteres épületet rejt magában. Utcáit, tereit járva igazán sokszínű, az évszázadok viharait leképező, gazdag történelmi és a jelent megörökítő fotók készültek a pályázatra – értékelte Lehrner Zsolt alpolgármester, a zsűri elnöke az alkotásokat. Kiemelte, az érték, amelyet e pályázat képvisel és azok a fotók, amelyeken olyan utcarészletek, szobrok, épületek jelennek meg, amelyek mellett akár minden reggel elhaladunk, most felhívják a figyelmet arra, hogy ez a sok szépség mind a miénk, székesfehérváriaké. Erősíti a lokálpatriotizmust.
 
Mint azt a megnyitón Pletser Ádám, az egyesület elnöke elmondta, a fotópályázat ötletét az inspirálta, hogy a városban nap mint nap járván megannyi izgalmas épületet és szobrot láthatunk, amelyek mellett – valószínűleg a megszokás miatt – sokszor elsétálunk. A pályázattal szerették volna felhívni a fotósok figyelmét a hétköznapi értékekre, és ezt egy kiállítás keretein belül megmutatni a nagyközönségnek. A zsűri által kiválasztott legjobb 30 képből pedig nyílt egy kiállítás és díjátadóra is sor került.
 
A zsűri: Lehrner Zsolt alpolgármester, Molnár Artúr fotográfus, Kiss Diána Magdolna színművész, a Vörösmarty Színház társulatának tagja és Göde Imre, a Studio75 fotóstúdió tulajdonosa a legjobb alkotásnak Schlauszky Szilárd fotóját ítélte. Második helyen végzett Ambrus Tibor, míg a harmadik helyezett, a legkreatívabb fotót készítő Szente Szabolcs lett. A zsűritagok által felajánlott különdíjakat Dezső-Molnár Éva, Pető István, Sikentánc Julianna és Mihály Anikó vehette át.
 
A kiállításon készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.