Élményekkel teli, mesés gyereknap – Hetedhét Játékfesztivál a Belvárosban

2024.05.25. 14:31
SAJTÓKÖZLEMÉNY -  2024. május 25. (szombat)
 
 
 
 
 
 
 
 Idén sem hagyták cserben a gyerekek a Hetedhét Játékmúzeum babáit! Énekeltek, rendet tettek a bababútorok között, restaurátornak álltak, sőt még a papírszínház rejtelmeivel is megismerkedtek annak érdekében, hogy felvidítsák a szomorú Angelika babát és társait, no meg megnyugtassák őket, „anyukájuk”, a muzeulógus nem hagyja el őket. A Belvárosba idén is életre keltek a Hetedhét Játékmúzeum lakói, és a gyerekekkel közösen oldották meg a hétpróbát.

A Hetedhét Játékfesztivál idén ismét két napon át várja a családokat Székesfehérváron május utolsó hétvégéjén, a gyermeknap alkalmából. A szombati megnyitón dr. Cser-Palkovics András polgármester elmondta, évek óta visszatérő, szép hagyomány, hogy a Hetedhét Játékfesztivál keretében adjuk át jelképesen a nagycsoportos óvodásoknak szánt könyveket. A Székesfehérvárt bemutató kiskötetben a város nevezetes épületei, helyszínei, például a Sóstó és a Csónakázó-tó is szerepelnek. A Barangolás Székesfehérváron, a királyok városában című kiadványt a város ajándékaként mind a 860 idén ballagó óvodás megkapja. Székesfehérvár polgármestere a könyveket a város nagycsoportos óvodásait képviselő Németh Nikének és Petri-Máhr Linettnek adta át, majd a Rákóczi Utcai Óvoda két kis óvodásával együtt nyitották meg a Hetedhét Játékfesztivált.

A gólyalábasok műsorát követően a színpadon az aranytollú madár története elevenedett meg a Magyar Népmese Színház és a mese hőseit segítő gyerekeknek köszönhetően. A Városház téren többek között Farkasházi Réka és a Tintanyúl Zenekar, Varró Dániel és Molnár György, a Kabóca Bábszínház, valamint Szalóky Ági és gyermekzenekara szórakoztatja a közönséget a két nap során. A kíntornások mellett a Molyoldában a régmúlt játékait próbálhatják ki, utazhatnak a Zuggó Ládavasúttal és kipróbálhatják Paprika Jancsi csúzlizdáját is. A hangszersimogatóban ismert és kevésbé ismert hangszereket lehet kipróbálni, a legóépítésben pedig versenyezni is lehet. Ahogy minden évben egyszer, így idén is feloldották a tilalmat, és e két napon szabadon lehet horgászni az Országalma vizében.

Nem maradhat el idén sem a Hétpróba. A gyerekektől a szomorú Angelika baba kér segítséget, aki a Szent István Király Múzeum Hetedhét Játékmúzeumban lakik, és aki egy telefonbeszélgetést véletlenül meghallva azt hiszi, hogy „anyukájuk”, a muzeológus elhagyja őket. Ezért aztán a babák összefognak, és lázas szervezkedésbe kezdenek, hogy maradásra bírják. Ehhez azonban a Hétpróbában résztvevő gyerekek segítségére is szükség van. A hétpróbázók a feladatok között találnak éneklős és babaöltöztetős kihívást, segíteni kell a restaurátornak a sérült babák gyógyításában, rendet kell tenni a bababútorok között, de a papírszínház kulisszái mögé is beleshetnek a vállalkozó kedvűek.

A játék lebonyolításában a Szabad Színház társulata és az ELTE TÓK hallgatói segítik a szervezőket. A játékban legalább három pecsétet szerző gyerekek a Rotary Club Székesfehérvár felajánlásának köszönhetően vasárnap egy jégkrémet kapnak ajándékba – aki pedig az összes feladatot sikeresen teljesíti, belépőt kap a Hetedhét Játékmúzeumba és a kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeumba.

A rendezvény állandó programja a Hozd el kedvenc játékodat!, amelyben fotók készülnek a kis látogatókról, és a kedvencükhöz kapcsolódó történetet is megörökítik a múzeum munkatársai. A Hétbolha játékcserebere keretében gyűjtött játékokat ebben az évben is az Igazgyöngy Alapítványnak ajánlják fel a szervezők.

A mesés belvárosban készült fotók letölthetők a Galériából. 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.