A Hódok menüsora volt a nyerő

2024.06.15. 20:55
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. június 15. (szombat)
 
 
 
 
 
 
 
 
Rengeteg játék és borsó minden mennyiségben: gyereknapba oltott borsófesztivál részesei lehettek azok, akik a szombat délelőttöt a Közösségi Központ – Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvarban töltötték. A főzőversenyt idén is a Hódok csapata nyerte: zöldséges marharaguból, zöldborsóval töltött canneliből és zöldborsókrémből álló menüjükre maximális pontszámot kaptak a zsűritől.
 
 
 
Már kora reggeltől gyerekzsivajtól volt hangos a városrész közösségi központjának kertje. Nerf céllövölde, óriás Legoland, textiltáska-festés, arcfestés, tapadókorongos íj, lengőteke, darts, csocsó és az intézmény saját játszótere várta a gyerekeket – de a legnagyobb sláger a Happycopter volt: sokan szerették volna átélni a repülés élményét.
 
„Borsóból bármit lehet főzni” – mondja el minden esztendőben Szöllősi Istvánné ötletgazda-főszervező, a Székesfehérvári Kertbarát Egyesület alelnöke. Erre erősített rá Sasvári Csilla rádiós szerkesztő-műsorvezető is az esemény megnyitóján: mint mondta, hatodik esztendeje zsűrizi az itt készült fogásokat, és még sose evett két egyforma ételt. Halmos Monika fitoterapeuta, író, a zsűri új tagja pedig elárulta, hogy sose vett még részt borsós ételek főzőversenyén, ezért kíváncsian várja, milyen ételek készülnek majd.
 
Tizennégy csapat jelentkezett az idei közösségi főzésre, kisebb-nagyobb létszámmal. A visszajárók mellett új „alakulatok” is érkeztek idén, például a Tupperware elnevezésű csapat, amelyik újoncként rögtön meg is szerezte a második helyezést egy grillezett csirkemell, naan kenyér, zöldborsós citromfűmártás összeállítású menüvel. Idén újdonság volt a versenyben, hogy csak fával lehetett tüzelni, az ételek többsége bográcsban készült, ehhez képest rendkívül változatos volt a rendezvény „étlapja”, és nagyon bonyolult ételeket is bevállaltak a versenyzők. A harmadik helyezett, évről évre visszajáró Borsószemek csapata sem egyszerű ételt választott az idei versenyre: tárkonyos-gombás borsószószt készítettek spagettivel.
 
A bonyolult ételek közé tartozott a Hódok zöldséges marharagu, zöldborsóval töltött canneli és zöldborsókrém összeállítása is. A zsűri a verseny kezdetén szokás szerint körbejárt a főzőhelyeken, és Boda János gasztronómus rá is csodálkozott erre a menüsorra, mert nehéz volt elhinni, hogy beleférnek vele a verseny idejébe – de éppen sikerült nekik az utolsó percekben a zsűri elé tálalni a győztes menüsort, amire maximális pontszámot kaptak.
 
A főzés közben igazi bulihangulat alakult ki, Unyi József muzsikája megmozgatta a csapatokat, sokan perdültek táncra a nosztalgiaslágereket hallva. A táncos hangulatot fokozták a MissCsipop Dance tánciskola növendékei, akik a rekkenő hőségben is helyt álltak, pörgős bemutatót tartottak legfrissebb koreográfiáikból. Az eredményhirdetés előtt a Fedák Sári Színház művészeinek műsorát hallva is sokak lába megmozdult: Újhelyi Andrea és Sárkány Krisztián népszerű operettslágerekből kötött egy csokrot erre az alkalomra.
 
A szórakoztató program végére a zsűri meghozta a döntést: már a főzés közben is bele-beleszagoltak a bográcsokba, aztán lelkiismeretesen mindent végig is kóstoltak, pontoztak. Az első díjat a Hódok csapata vihette haza, második lett a Tupperware, a harmadik helyet pedig a Borsószemek szerezték meg. A legszebben a Trikrek tálalták ételüket, a közönség által legfinomabbnak ítélt ételért pedig a Jóbarátok vehették át az elismerést Szöllősi Istvánné főszervezőtől.
 
Az eseményen készült fotók letölthetők a Galériából.
 
 
 
Fotó és szöveg: Lőrincz Miklós/SZKKK
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.