„Székesfehérvár emlékhelyei, kulturális eseményei értéket, identitást adnak!”

2024.06.22. 19:33
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. június 22. (szombat)
Miniszteri látogatás a Múzeumok Éjszakája fővárosában. Galéria
 
 
 
 
 
 
 
A Múzeumok Éjszakája országos programsorozat kiemelt, központi helyszíne idén Székesfehérvár. A kora délután induló programokra ellátogatott a leendő kultúráért és innovációért felelős miniszter is. Hankó Balázs bekapcsolódott a városházi körsétába, majd rövid sajtótájékoztatót követően a Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkertbe látogatott.

 

Voltak, akik a fúvózenekarok muzsikáját hallgatva gyönyörködtek a Városház téren álló old timer autókban, jó néhányan a Tourinform Irodába igyekeztek, hogy a Múzeumok Éjszakája közel 100 fehérvári programjára szóló karszalagot megvegyék. Már kora estétől pezsgett az élet a közgyűjtemények kiállítóhelyein, a kulturális intézményekben szombaton, hiszen az idei évben az országos programsorozat kiemelt helyszíne Székesfehérvár. A hagyományokhoz hűen nemcsak a közgyűjtemények, hanem „titkos” helyszínek is kinyitják ajtajukat ezen az estén a nagyközönség előtt. A délután egyik első tárlatvezetésének helyszíne volt a Városháza, ahol a bejáratnál már négy óra előtt gyülekeztek a kék karszalagos látogatók, hogy részt vegyenek egy különleges túrán. 

Az érdeklődőket a kapuban a Városház Tour két tárlatvezetője, dr. Cser-Palkovics András polgármester és Kulcsárné Németh Mariann idegenvezető várta, majd egy rövid köszöntőt követően közösen kalauzolták az érdeklődőket a 15. században emelt épületben. A látogatók a folyósókon keresztül bejárták az épületet, a belső teraszról kitekintettek az udvarra, ahol 1938-ban országgyűlést tartottak, majd a kistanácstermen át érkeztek a polgármester dolgozószobájába, amelynek ablakából Mujkót és a Városház teret is megnézték.

A körséta résztvevőihez a Szent Korona, a koronázási kard és az Országalma hiteles másolatainak helyszínén, Aba-Novák Vilmos szekkója előtt csatlakozott Hankó Balázs kinevezett miniszter, aki a Díszteremben záruló programot követően rövid sajtótájékoztatót tartott dr. Cser-Palkovics Andrással közösen. Székesfehérvár polgármestere megtisztelőnek nevezte, hogy a Múzeumok Éjszakája országos kulturális programsorozatnak Székesfehérvár a fővárosa az idei évben, és központi városként megmutathatja történelmi és kulturális értékeit.

„Tegyük a kultúrát, tegyük a magyar kultúrát vonzóvá és mindenki által elérhetővé - foglalta össze a Múzeumok Éjszakája fő üzenetét a leendő kultúráért és innovációért felelős miniszter. Hankó Balázs, aki július elsejétől látja el a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetésének feladatait kiemelte, a huszonkettedik alkalommal megszervezett országos program keretében 460 helyszínen 2800 program várja az érdeklődőket. A koronázóváros az idei év kiemelt fő rendezvényhelyszíne, ahol a tavalyi évben is rekordot döntöttek, hiszen több mint 11 ezer látogató vett részt e különleges éjszakán. „Székesfehérvár történelmi emlékhelyei, kulturális eseményei értéket, identitást adnak. Emellett további értéket ad hozzá a város azzal a nemes kezdeményezéssel, amelynek köszönhetően a fehérvári események résztvevői a karszalag megvásárlásával jótékony célt szolgálnak, a Regőczi István Alapítvány a Koronavírus Árváiért szervezetet támogatják.” – hangsúlyozta Hankó Balázs. 

A kinevezett miniszter a sajtótájékoztatót követően dr. Cser-Palkovics András polgármester, Lehrner Zsolt alpolgármester és Pokrovenszki Krisztián, a Szent István Király Múzeum főigazgatójának kíséretében ellátogatott a Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkertbe, ahol  virágot helyeztek el Szent István szarkofágja előtt.

A helyszíneken készült fotók letölthetőek a Galériából.

 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.