Elkötelezettség és szeretet a város iránt – 30 éves a Fehérvári Polgárok Egyesülete

2024.06.27. 17:20
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. június 27. (csütörtök) 
 
 
 
 
 
Harmincéves fennállását ünnepelte a Fehérvári Polgárok Egyesülete csütörtökön a Hiemer-házban. A hagyományőrző, gasztronómiai programokat és egyéb városi kezdeményezéseket éltető, szervező közösséget dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a fehérváriak nevében. Az ünnepség kulturális műsorral folytatódott a Bálteremben.


A Fehérvári Polgárok Egyesülete 1994-ben alakult a mai tevékenységéhez képest egészen más célok mentén. Az akkori belvárosi lakásbérlők szerették volna a bérleményüket kedvezményesen megvásárolni, ezért egyesületet alapítottak mintegy 500 fővel. Időközben a szervezet új feladatokat vállalt, saját ötlet alapján szervezett meg és formált hagyománnyá különféle kulturális és gasztronómiai programokat, emellett becsatlakozott mások által létrehozott kezdeményezésekbe is. A Fehérvári Polgárok Egyesülete indította el például a Kolbásztöltő Fesztivált, a Liszt Ferenc utcai húsvéti tojáskutat, a nyári Zenélő Kultúrudvart, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban szervezett Márton-napi ünnepséget és a Katalin-napot. Ezen kívül az Egyesület a 42 fős tagsága számára is szervezi a havi találkozókat és számos egyéb programot is – ezzel a város egyik legaktívabb és legrégibb civil közösségének számít.

Palkovics Lajos, az Egyesület elnöke köszöntőjében hangsúlyozta, minden egyes tagjuk hozzájárult ahhoz, hogy a mai napon büszkén tekinthetnek vissza az elmúlt évtizedekre. Éppen ezért köszönet illeti mindazokat, akik önkéntes munkájukkal és lelkesedésükkel támogatták az Egyesületet, példát mutatva ezzel a fiataloknak. Palkovics Lajos külön megköszönte Székesfehérvár polgármesterének támogatását, a tagság iránt való bizalmát és saját családja segítő hozzáállását.

Székesfehérvár városa nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte az Egyesületet. Mint mondta, a harmincéves fennállás nagyszerű dolog magának a civil szervezeti közösségnek és a város egészének szempontjából egyaránt. „Egy lokálpatrióta közösség tagjának lenni azt jelenti, hogy valaki elköteleződik Székesfehérvár iránt. És ha ez így van, akkor megvalósul az én régi álmom: mindig találjuk meg ebben a városban azt, ami minket összeköt. (…) Sok olyan dolog van, amiben egyet tudunk érteni, közösen tudunk gondolkodni, ez pedig maga a város, a mi közös otthonunk!” – fogalmazott a polgármester. Hangsúlyozta továbbá, a civil szervezetek azért fontosak, mert a társadalom egészét meg tudják szólítani. A tagok között nagyon sokféle ember van, akiket összeköt a Székesfehérvár iránti elkötelezettség és a szeretet.

A köszönöket követően Palkovics Lajos és dr. Cser-Palkovics András polgármester gratuláló, köszönetnyilvánító emléklapokat nyújtottak át egymásnak a jubileum alkalmából, majd kulturális műsorral folytatódott az ünnepség a Hungarikum együttes, Drotleff Zoltán költő és Borsos Dominika tangoharmonikás részvételével.

 

 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

 

 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Ostorházi Helga 
 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.