Eötvös József-emlékplakettet kapott Székesfehérvár Önkormányzata a város oktatásának kiemelt támogatásáért

2024.06.28. 11:35
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. június 28. (péntek)  
 
 
 
 
 
 
Eötvös József-emlékplakett kitüntetésben részesítette Székesfehérvár Önkormányzatát a Pedagógusok Szakszervezete a város oktatása és a pedagógusok támogatása érdekében kifejtett, országosan példaértékű, egyedülálló tevékenysége elismeréseként. A díjat Totyik Tamás, a szakszervezet elnöke nyújtotta át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek a pénteki Közgyűlésen.

Az Eötvös József-emlékplakettet önkormányzatok és szakszervezeti közösségek kapják 2000-től kezdődően. Székesfehérvár Önkormányzata számára a pénteki Közgyűlésen nyújtotta át a kitüntetést Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. 

Az eseményen Totyik Tamás elnök hangsúlyozta: nagy megtiszteltetés, amikor ma Magyarországon egy városnak az oktatásért végzett tevékenységét egy szakszervezet elismeri. A városi képviselőtestületek között nagyon kevés olyan van, amelyik erőfeszítést tesz azért, hogy az irányítása alatt dolgozó pedagógusok megbecsültek legyenek. Három olyan település van ma Magyarországon, ahol a törvényi előírásoknál magasabb juttatást biztosítanak, közéjük tartozik Székesfehérvár is. Ezen túlmenően a város képviselőtestülete a szakszervezeteket partnernek tekinti és egyeztet velük az oktatást érintő kérdésekről, ami kiemelten fontos ma az oktatásban.

„Mindent meg lehet oldani, mindent végre lehet hajtani, a legnehezebb döntéseket is! De mindez akkor működik, ha a párbeszédet fenntartjuk. Nagyon hálásak vagyunk Székesfehérvár városának és képviselőtestületének, mert ez példaértékű, sőt – nyomatékkal szeretném mondani, hogy – egyedülálló ma Magyarországon.” – fogalmazott Totyik Tamás.

A méltatásban elhangzottak szerint Székesfehérvár Önkormányzata minden pénzügyi és közoktatási helyzetben eleget tett és tesz az oktatást érintő feladatellátási kötelezettségének, figyelembe véve a helyi igényeket. Minden költségvetési évben biztosítja az intézményfinanszírozási forrásokat, fenntartóként figyelembe veszi az érdekvédelem szakmai véleményét, az érdekegyeztetések során a város maximálisan betartja a törvényi előírásokat, a jogalkalmazása korrekt. A nevelési-oktatási intézmények eredményes működéséhez az Önkormányzat biztosítja a megfelelő tárgyi és anyagi feltételeket, több intézkedést hozott az intézményi felújításokra, az óvodai férőhelyek bővítésére, az óvodapedagógusok továbbképzésének támogatására és a munkavállalók élethelyeztének javítására.

A méltatás kiért arra, hogy az Önkormányzat több magyarországi városhoz képest kiemelkedő módon támogatta a nevelési-oktatási intézmények pedagógusait és dolgozóit, beleértve a béremeléseket és a béren kívüli juttatásokat. Az Önkormányzat és a Pedagógusok Szakszervezete több évtizede példamutatóan együttműködést tart fenn, melynek eredményeként a város támogatja az 50, 60, 65, 70, 75 és 80 éve diplomát szerzett pedagógusok megünneplését is.

Az emlékplakett átadásán részt vett Tóth Tünde, a PSZ alelnöke és Jámbor Ferencné, a PSZ Fejér Megyei Szervezetének elnöke is.
 

 

A Közgyűlésen, illetve a kitüntetés átadásán készült fotók letölthetőek a Galériából.


 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Ostorházi Helga 
 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Szeptember
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.