Gorsiumban is hódított a Gyöngyhajú lány balladája

2024.07.18. 08:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. július 18. (csütörtök)
 
 
 
 
 
Szerdán este mutatták be a Gorsium Régészeti Park szabadtéri színpadán az Omega musicalt. A kétórás előadáson ismert slágerek csendültek fel, így többek között a névadó Gyöngyhajú lány. Vastaps és nagy érdeklődés kísérte az előadást, melynek főszereplőjét Kóbor János lánya, Kóbor Léna alakította.
 
 
A nyári időszakban ismét – ezúttal zenés – előadásnak adott otthont a Gorsium Régészeti Park szabadtéri színpada. Az Omega együttes huszonegy legendás dalából készült látványos musicalben Kriszta, a fiatal lány felnőtté válásán, első nagy szerelmi csalódásán keresztül idézik meg a Balaton-part, a tó ősi mitikus legendáit. A kétórás előadás, a Gyöngyhajú lány balladája 2016-ban elnyerte „Az év legjobb zenés táncelőadása” szakmai nagydíjat.
 
Kriszta szerepét Kóbor János „Mecky” életműörököse, Kóbor Léna alakította, míg a főbb szerepekben Koós Réka, Sánta László, Lux Ádám és Maday Gábor lépett színpadra.
 
„Egy éve játszom a Gyöngyhajú lány balladáját, így mostanra már teljesen át tudom érezni a szerepet. Születésem óta ebben élek, mindegyik Omega-slágernek tudom a szövegét, nagyon otthonosnak érzem, hogy ezeket a dalokat énekelhetem.” – mondta el az előadás előtt Kóbor Léna. Kiemelte, hogy fantasztikus csapat veszi körül, jól tudnak együttműködni, és az is fantasztikus visszajelzés, amikor állva tapsol a közönség.
 
A műben olyan világszínvonalú slágerek csendültek fel, mint a Trombitás Frédi, a Régi Csibészek, az Ezüst Eső, a Petróleumlámpa, a Ha én szél lehetnék vagy a Gyöngyhajú lány. A produkcióban a színészek mellett a ExperiDance művészei működtek közre. Az előadás látványvilágát egy több mint ötven négyzetméteres LED fal tette teljessé.
 
Kovács Loránd Olivér fontosnak nevezte, hogy ismét színpadi előadást hozhattak Gorsiumba. „A még Fitz Jenő által létrehozott színpadtérhez néhány éve pályázati forrásból egy teljes színpadtechnikát is be tudtunk szerezni. Hosszú tárgyalások eredményeként sikerült elérni, hogy a Gyöngyhajú lány balladája itt bemutatásra került.”
 
A Gorsium Régészeti Park szakmai vezetője azt is elárulta, hogy nem ez volt az egyetlen alkalom, amikor a szabadtéri színpad használatban volt. Idén még két előadással készülnek, amelyekről később részletesen is hírt adnak.
 
Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
  
 
Fotó: Simon Erika
Szöveg: SZIKM & ÖKK
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.