Megtelt a Bory tér a 32. Öreghegyi Mulatságon

2024.08.19. 19:48
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. augusztus 19. (hétfő)
 
 
 
 
 
 
Változatos, szórakoztató programkínálattal várta vendégeit idén is az Öreghegyi Mulatság. A rendezvény keretében a résztvevő borlovagrendek képviselői megkoszorúzták A szőlőműves szobrát, majd a Bory téren ünnepi köszöntők hangzottak el, megáldották az új kenyeret, de volt borlovag-avatás és számos zenés-táncos műsorszám is.

A város egyik legrégibb rendezvénye az Öreghegyi Mulatság, melyet idén 32. alkalommal szerveztek meg. Az itt élők minden évben együtt ünneplik az új kenyeret és tartalmas, szórakoztató programokkal töltik szabadidejüket a város egyik legfontosabb látványossága, a Bory-vár tövében.

A városrészi rendezvény keretében a résztvevő borlovagrendek képviselői ünnepélyesen megkoszorúzták Nagy Benedek A szőlőműves című, 2014-ben felavatott szobrát a Fiskális út – Pozsonyi út kereszteződésében, majd a Bory téri színpadon folytatódtak az események.

Dinnyés Ferenc, a Noé-hegyi Szent István Borlovagrend elnök-nagymestere köszöntőjében arról beszélt, hogy 22. alkalommal kapcsolódtak a színpadi programokhoz. Az idei alkalom kivételes, hiszen eddig csak a vármegyei borrendeket látták vendégül, idén azonban összekötötték a programot a Kárpát-medencei borrendek országos találkozójával, melyhez 34 borlovagrend csatlakozott hazánkból és a határon túlról.

Ugyancsak üdvözölte a résztvevőket a Magyarországi Borrendek Országos Szövetségének alelnöke. Szűcs Zoltán hangsúlyozta, az MBOSZ hidat képez a szakma és a fogyasztók között. Egyik legfőbb feladatuk, hogy a mai fiatalokat kulturált fogyasztókká tegyék, akiknek a italfogyasztási szokásaiban méltó helyre kerülnek a hazai, nemes borok.

A Noé-hegyi legendát Molnár Margit, a Noé-hegyi Szent István Borlovagrend kincstárnoka ismertette, majd dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a megjelenteket. Elmondta, hogy a Székesfehérvári Királyi Napok nem csak egy összművészeti, hanem egy össz-városi rendezvénysorozat is, ám nem minden programja kapcsolódik szorosan a Belvároshoz. Az Öreghegyi Mulatság több évtizedes hagyomány, és nagy öröm, hogy mindig sokan eljönnek rá.

Östör Annamária önkormányzati képviselő arról beszélt, hogy mindig nagy-nagy szeretettel készülnek a városrész ünnepére, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy minden korosztálynak kínáljanak érdekes, maradandó élményt adó programot. Mint fogalmazott, bízik abban, hogy az idei programok is elnyerik az öreghegyiek tetszését.

Az új kenyeret Tornyai Gábor plébános áldotta meg. Szavai szerint, amikor asztali áldást mondunk, meghívjuk közénk Jézust, azt, aki számunkra a legfontosabb és akire illő odafigyelni! Ne vegyük természetesnek az életünkben jelen lévő dolgainkat, az ételeinket, az italainkat, a ruháinkat, az áramot, a vizet, vagy bármit, ami a mindennapjaikat kényelmessé teszi. Néha álljunk meg és csodálkozzunk rá ezekre a hétköznapi dolgokra, hogy hálaadó lelkülettel felfedezhessük bennük Isten kezének nyomát!

A kenyérszentelés után ismertették a 2024. évi „Fejér Vármegye Bora” borverseny eredményeit. A megmérettetésen a borászok négy kategóriában - rosé, vörös, fehér és desszert bor - nevezhették boraikat, illetve a szakértők az összes nevezett borból kiválasztották a legjobbat. Az abszolút győztes a pázmándi Nagy Gábor Családi Szőlőbirtok 2023-as Sauvignon Blanc bora lett. A kategóriák legjobbjait az Öreghegyi Mulatság résztvevői is megkóstolhatták, illetve borlovag-avatás is zajlott a színpadon.

A programok keretében Groovehouse-koncert, polinéz táncok, musical- és operettslágerek, utcabál, fény-lézer show és számos izgalmas gyermekprogram szórakoztatta a vendégeket.



 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Bácskai Gergely  

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.