Így készül a varázslat – különleges programok a Vörösmarty Színházban a magyar dráma napja alkalmából

2024.09.23. 11:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. szeptember 23. (hétfő)
 
 
 
 
 
A magyar dráma napja alkalmából a Vörösmarty Színház nyílt próbát és kulisszajárást rendezett. Az érdeklődők betekintést nyerhettek a készülő nagyszínpadi bemutató, az Úri muri próbájába, valamint megismerhették a színház épületét és annak rejtett zugait egy kulisszajárás keretében.
 
 
Szeptember 20-án napközben az Úri muri próbájára ülhettek be a Vörösmarty Színház nézői. A nyílt próba elején Horváth Csaba, az előadás rendezője beszélt a produkció koncepciójáról és röviden ismertette a történetet. Elmondta, hogy a karakterek, akiket Móricz megalkotott, mind elfordulnak az újításoktól, hogy továbbra is a kezükben tarthassák a magyar ugart. Hozzátette a rendező, hogy attól különleges ez az alkotás, mert a szerző ugyan kritikus a szereplőivel szemben, mégis végtelen emberszeretettel mutatja be őket. Úgy fogalmazott, hogy erre a fajta megközelítésre fognak törekedni a színdarabban is.
 
A próbán a közönség az első három jelenetet tekinthette meg. Elhangzott az eseményen, hogy még a próbafolyamat elején járnak az alkotók, rengeteg minden vár még kidolgozásra. Horváth Csaba hozzátette, hogy épp ezért lesz majd érdekes megnézni a kész előadást októberben és fejben összevetni a próbán, és a kész produkcióban látottakat. A közönség és az alkotók is láthatóan élvezték ezt a különleges próbahelyzetet, a nagy érdeklődésre való tekintettel, a teátrum több ilyen alkalmat tervez, ahol betekintést nyújthatnak a készülő produkciókba.
Az Úri murit október 19-én mutatják be a Vörösmarty Színház nagyszínpadán. Az előadás színlapja a színház weboldalán található.
 
Ugyanezen a napon kulisszajárást is tartott a fehérvári teátrum. A színház épületének történetével ismerkedhettek meg a nézők, ezután pedig bemutatót kaptak a nagyszínpad műszaki adottságaiból. A színpadi érdekességek után két csoportban indult el a túra: a Kozák András Stúdión keresztül, a színésztársalgón át, egészen a legkisebb helyiségekig körbevezették a közönséget. Láthatták a fodrászatot, a világosító karzaton járhattak, vagy éppen a jelmez raktárban nézhettek körül. A programon minden korosztály képviseltette magát, voltak, akik az egész családdal érkeztek, voltak rutinos színházbajárók, valamint eljöttek tizenéves fiatalok is. A visszajelzésekből az derült ki, hogy minden résztvevő igazán emlékezetes élményekkel gazdagodott a magyar dráma napja alkalmából meghirdetett eseményeken.
A kulisszajárást Decsi Edit és Kerkay Rita színművészek, illetve Bécsi Attila üzemeltetési vezető és Kozma Botond kommunikációs munkatárs vezették.
 
A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
  
 
Forrás: Vörösmarty Színház (Kozma Botond & Burkus D. Egon)
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.