„Nagyon sokat éltem már!” - 100. születésnapján köszöntötték Tóth Lászlónét

2024.09.25. 18:16
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. szeptember 25. (szerda)
 
 
 
 
 
 
Családja körében ünnepelte 100. születésnapját Tóth Lászlóné szerdán. Magdi nénit a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Rákóczi utcai Idősek Otthonában gyermekei, unokái és dédunokái köszöntötték. A város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő gratulált az ünnepeltnek, és adta át a miniszterelnök által küldött oklevelet.


Szerdán koradélután sorra érkeztek a vendégek a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Rákóczi utcai Idősek Otthonába. Három generáció és az otthon dolgozói együtt készültek, hogy dallal, színes virágcsokrokkal és tortával köszöntsék a ma 100. születésnapját ünneplő Tóth Lászlónét. Magdi néni mit sem sejtett a meglepetésről, hiszen ő úgy tudta - az ünneplő „összeesküvők” elterelő története szerint –, hogy a napi program egy kis udvari sétával folytatódik a meleg őszi napsütésben. Így igencsak elcsodálkozott, majd nagyon megörült, amikor az étkezőbe belépve megpillantotta a család apraját és nagyját. Az ünnepeltet az intézmény vezetője, Mészáros Józsefné köszöntötte, majd dr. Cser-Palkovics András polgármester gratulált és jókívánságai kíséretében adta át a miniszterelnök által küldött oklevelet. A város ajándékát, amely megédesíti a mindennapokat, dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő nyújtotta át.

Mint az a visszaemlékezésekből kiderült, Magdi néninek nem volt könnyű élete. 1924. szeptember 25-én szültetett Szlovákiában. Édesanyját korán, másfél éves korában elveszítette, így három idősebb testvérével együtt nevelőszülőkhöz került. Férjhez ment, majd 1947-ben kitelepítették őket. Nehéz körülmények között kezdték újra az életet a Tolna vármegyei Belecskán, ahol megszülettek gyermekeik. Férje fiatalon elhunyt, majd újra férjhez menve került a család Székesfehérvárra 1970-ben. Magdi nénit sokan ismerték és szerették a városban, hiszen a Fő utcai papírboltban dolgozott több mint két évtizeden keresztül. Három gyermeke hat unokával ajándékozta meg, akikről nagy szeretettel gondoskodott, sosem volt egyedül. Ma már 12 dédunoka boldog dédije, és nem rég ismét egy ranggal feljebb lépett, hiszen üknagymama lett. 94 éves koráig önállóan élt, ellátta magát, sütött, főzött, varrt. Két éve él az otthonban, ahol, úgy mint mindenhol, nagyon szeretik kedves, szelíd természetét, derűs mosolyát.

A köszöntésen készült fotók letölthetőek a Galériából.
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.