A füstérzékelő életet menthet – programot indítanak, hogy legyen a lakásokban

2024.09.27. 12:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. szeptember 27. (péntek) 
 
 
 
 
 
Minél több lakásban legyen füstérzékelő, ami egy nagyon fontos életmentő eszköz lehet. Ennek érdekében indít programot Koppány Viktor Dávid, a Fehérvári Tűzoltó Egyesület elnöke. Összesen tíz füstérzékelő készüléket ajánlott fel az ügy érdekében. Az elsőt Kracsun Zsoltnak és családjának adta át, akiknek július végén az Almássy lakótelepen égett ki teljesen a lakásuk.
 
 
Az országban augusztusig több mint négyezer lakástűz volt, és sajnos a lakástüzekben 53-an életüket vesztették. A füstérzékelő jelzése életet menthet, hiszen ezek az eszközök olyan érzékenyek, hogy már a lánggal égés előtt érzékelik a füstöt és jeleznek.
 
A baj pillanatok megtörténik – mondta Koppány Viktor Dávid és felidézte azt a szerencsés kimenetelű „tragédiát”, ami július 28-án hajnalban egy Almássy lakótelepi házban történt. „A tűzvizsgálatok szerint ma négy olyan veszélyforrás van, ami a leggyakrabban okoz tüzet a lakásban. Az első a nyílt láng használata, második helyen az elektromos tüzek, harmadikként a különböző tüzelőberendezések okozta tüzek és a negyedik helyen a dohányzás szerepelnek a tüzet kiváltó okok között.
 
Az első füstérzékelőt Kracsun Zsoltnak adta át a Fehérvári Tűzoltó Egyesület elnöke.
 
Kracsun Zsolt arról beszélt, hogy valóban nagyon gyorsan tud terjedni a tűz. „A mi esetünkben a kislányom volt otthon egyedül, és az a nagy szerencse, hogy a hőre és a lángok zajára felébredt. Addigra azonban már akkora volt a füst a lakásban, hogy csak az ablak felé tudott menekülni. Nagyon bátran és okosan cselekedett, úgy tudott leugrani az ablakból, sérülésekkel ugyan, de megúszta az esetet, a lakásunk viszont teljes egészében kiégett.”
 
A program keretében előadásokat is szeretnének tartani, hogy minél több emberhez eljussanak a legalapvetőbb tűzmegelőzési tanácsok.
 
Néhány éve a Palotavárosban elkezdtünk egy tűzmegelőzési, edukációs programot – mondta Viza Attila palotavárosi önkormányzati képviselő, közbiztonsági tanácsnok. „Fontos, hogy mindenki tisztában legyen az alapvető tűzmegelőzési szabályokkal, ami Palotavárosban különösen fontos, hiszen itt emeletes társasházakban laknak az emberek. Fehérvár a saját szociális hálóján keresztül azoknak biztosítana füstérzékelőket a Fehérvári Tűzoltó Egyesületen keresztül, akik idősek és egyedül élnek a lakásban.” Kiemelte, hogy volt olyan eset, hogy egy lakásban működő füstjelzőt a szomszédok vették észre és így időben tudtak még cselekedni.
 
Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
 
 
 
Szöveg és fotó: Bácskai Gergely
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.