Sárkányhajók hasítják két napon át a Csónakázó-tó vizét: megkezdődött a 19. Székesfehérvári Sárkányhajó Fesztivál

2024.09.27. 13:45
SAJTÓKÖZLEMÉNY- 2024. szeptember 27. (péntek)
 
 
 
 
 
 
Kezükben lapátot fogó, mentőmellényes diákok százai lepték el a Csónakázó-tó partját pénteken: a gyors szárazföldi, majd vízi oktatás után már reggel megkezdődtek a Székesfehérvári Sárkányhajó Fesztivál első futamai. Délután az egyetemisták ülnek a különlegesen szép, díszes hajókba, szombaton pedig elsősorban a céges munkatársakból verbuválódott csapatokat és az érdeklődő nézőket várják a látványos versenyekre.
 
A Sárkányhajó Fesztivál – amint Járosi Péter, a Magyar Sárkányhajó Szövetség elnöke fogalmazott – gyakorlatilag már 21 éve jelen van Székesfehérváron, mindössze a Csónakázó-tó megtisztítása, rehabilitációja miatt volt egy kétéves szünet, így a pénteken kezdődött program már a 19. alkalom.
 
A rendezvény mindig két lábon állt: az első nap hagyományosan a gyermekeké, a második pedig a felnőtteké, a céges, baráti társaságoké. Tavaly óta az egyetemisták országos bajnokságának döntője is Székesfehérvárra érkezik: itt harcol a bajnoki címért az ország tíz legjobb egyetemi csapata.
 
Hangszórókból szóló zene, csapatkiáltások és ütemes dobzene fogadta azokat, akik péntek délelőtt a Csónakázó-tó partjára vetődtek, ahol elsőként a Nebuló Open Kupa küzdelmei kezdődtek meg. Pontosabban először a Sárkányhajó Szövetség és a Dragon Aktív Kft. tapasztalt sportemberei mutatták meg a sárkányhajózáshoz szükséges fogásokat, majd a gyerekek már a hajóban ülve ismerkedtek az egyensúly, az ütem és a gyors haladás harmonikus összjátékának mikéntjével. Ezeknél az ifjúsági versenyeknél egyébként, amint azt a szövetség elnöke is hangsúlyozta, nem a győzelem, hanem az élmény a fontos, egy-egy ilyen futam alatt igazi közösségé kovácsolódnak a résztvevők.
 
Az általános iskola felső tagozatosainak szóló Nebuló Open Kupát a Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium Parancsnokok csapata nyerte, a második helyen a Székesfehérvári SZC Árpád Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Honvédek csapata végzett, a bronzérmes a Rendőrök gárdája lett, szintén az Árpádból.
 
A Kisdiák Kupát pedig, amelynek megszerzéséért 21 csapat versenyzett, a Comenius Felfedezők csapata vihette haza, az ezüstérmet a Győrből érkezett Gárdonyi Dragon Boat Team érdemelte ki, a harmadik helyen pedig a zentaisok csapata futott be.
 
Ha az időjárás a szebbik arcát mutatja, érdemes szombaton elsétálni a Csónakázó-tóhoz, ahol a céges csapatok tusájával folytatódik az egyébként nagyon vidám fesztivál.
 
 
 
Az eseményen készült képek letölthetők a Galériából.
 
 
 
 
Fotó: Simon Erika
Szöveg: Házi Péter
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.