„Ennél szebb és jobb nem lehet!” – 90. születésnapján köszöntötték Horváth Sándort az Országos Papi Otthonban

2024.10.25. 14:11
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. október 25. 
 
 
 
 
 
Családtagok, az Országos Papi Otthon lakói, gondozói, valamint Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntötte pénteken délelőtt 90. születésnapján Horváth Sándort. Az ünnepelt elérzékenyülve vette át az önkormányzat ajándékát, valamint a miniszterelnöki gratuláló levelet, aztán gyorsan elfújta a gyertyát, és következhetett a sütizés.
 
 
 
„Ez a nap más, mint a többi, mert ez a te születésnapod! Köszöntelek és kívánom, legyen ma szép napod!” – Szabó Zoltán Születésnapodra című versét Hoschek Andrea, az Országos Papi Otthon mentálhigiénés gondozója olvasta fel a 90 éves születésnapos számára szervezett ünnepségen, amelyen részt vett Sándor bácsi lánya, Ilona, unokája, Norbert és persze az otthon lakói is.
 
„Hú, hát erre nem számítottam, nagyon meg vagyok hatódva!” – mondta az ünnepelt, amikor Székesfehérvár Önkormányzatának nevében Lehrner Zsolt alpolgármester ajándékkal köszöntötte őt, majd átadta Magyarország miniszterelnökének gratuláló levelét. Sanyi bácsi azon nyomban végigolvasta a díszes okmányt, majd körülnézett és elérzékenyülve csak annyit mondott: „Nem tudok szóhoz jutni, hogy ennyien eljöttek engem megünnepelni! Ennél szebb és jobb nem lehet!”
 
Stokinger Ildikó mentálhigiénés szakember finom süteményekkel érkezett, majd megkérte az ünnepeltet, fújja el a gyertyát. Nem kellett kétszer mondani, Sanyi bácsi olyan erővel „oltotta el a lángot”, hogy a gyertya azon nyomban kifordult a helyéből. Megható volt látni, ahogy a lakók boldog születésnapot kívánva átölelték az igencsak megilletődött ünnepeltet. Aztán persze megkezdődhetett a süteményezés.
 
Horváth Sándor 1934. október 20-án született a Veszprém vármegyei Nemesszalókon, ahol szülei molnárként dolgoztak a saját malmukban. Később az édesanyja és az édesapja útjai különváltak, így Sándor tulajdonképpen Magyarpolányban nőtt fel. Öten voltak testvérek, közülük a legidősebb, egyszem lánytestvér és Sándor bácsi él még.
 
Molnár Sándor már felnőttkorában költözött Soponyára, miután elvégezte a nehézgépkezelői képzést, majd kotrósként kezdett dolgozni. A faluban ismerte meg későbbi feleségét, s egy lányuk született. Amikor megalakult a helyi termelőszövetkezet, ott kapott munkát, s gyakorlatilag a mezőgazdaságban élte le egész életét. A föld, az állatok szeretete egész életén át elkísérte őt, nyugdíjazása után feleségével számos állatot tartott a soponyai erdő szélén álló házuknál és gondozta a földet, amíg bírta. Sajnos a felesége hét évvel ezelőtt meghalt, s mostanra Sándor bácsi állapota is szükségessé teszi az állandó felügyeletet.
 
A pénteki nap azonban nem a búslakodásról, hanem a vidám beszélgetésekről, a régi dolgok felidézéséről szólt. Ahogy az otthon lakói elkezdtek egymással beszélgetni, odakint valahogy a reggeli felhők is elvonultak és kisütött a nap.
 
 
 
A köszöntésen készült fotók képek letölthetők a Galériából.
 
 
 
                                                                                – Vége –
 
 
Fotó: Simon Erika
Szöveg: Házi Péter
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.