Gálaműsorral és díjátadóval zárult a Szenior Ki-mit-tud?

2024.10.27. 18:55
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. október 27. (vasárnap)
 
 
 
 
 
 
 
Gálaműsorral zárult a Szenior Ki-mit-tud?  2024. Vasárnap a Táncházban megrendezett eseményen a legjobbnak ítélt 13 produkciót láthatta a közönség. Egy-egy műsorblokk végén Székesfehérvár alpolgármestere, Horváth Miklós Csaba és Igaz Krisztina, a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ (SZKKK) szakmai vezetője adta át a különdíjakat. A gála keretében hirdették ki az idei év fődíjasát is. A serleget és az 50 ezer forintról szóló utalványt a legszínesebb produkciókat bemutató, Ercsiből érkezett Eötvös József Nyugdíjas Klub vehette át.

 

Gálaműsorral, díjátadóval, a fellépőknek és a szervezőknek szóló hatalmas tapssal ért véget az idei Szenior Ki-mit-tud? rendezvénysorozata. A mintegy három évtizedes múlttal rendelkező esemény célja a vármegyében élő nyugdíjasok megszólítása, számukra találkozási és közösségépítő lehetőségek biztosítása. A képző-, ipar- és népművészeti kategóriában bármely tárgyalkotó művészeti ágat képviselő alkotással lehetett nevezni, a felhívásra többek között fafaragások, olajfestmények, kevert technikás festmények, horgolt munkák, szőttesek érkeztek. A közel negyven jelentkező ötven pályamunkáját a zsűri: Szolnoki Szabolcs festőművész, Tóthné Albrecht Anikó textilműves és Kovács Loránd Olivér, a Szent István Király Múzeum szakmai igazgatója bronz, ezüst, arany és kiemelt arany minősítésekkel díjazta. Az alkotásokból rendezett kiállítás november 6-ig ingyenesen látogatható az SZKKK Fürdő sori épületében.

Az előadóművészeti kategóriában több mint 40 produkcióval neveztek a szépkorúak. Volt ének, vers, tánc, prózai és hangszeres előadás egyéni és csoportos felállásban egyaránt. Fantasztikus előadásokat láthatott a közönség az október eleji két bemutatónapon. A produkciókat szakmai zsűri értékelte és díjazta. A legjobb előadásokból állt össze a gálaműsor, amelyet vasárnap délután rendeztek meg a Táncházban. A megjelenteket Horváth Miklós Csaba, Székesfehérvár alpolgármestere köszöntötte, és örömét fejezte ki, hogy a járványidőszakot követően, évről évre érzékelhetően többen jelentkeznek a megmérettetésre, élnek ezzel a lehetőséggel és megmutatják tehetségüket.  Készülnek, tanulnak, akár együtt, akár egyénileg, és a produkciók színvonalát jól jelzi, hogy az idei évben a zsűri 17 kiemelt arany, 9 arany és 5 ezüst minősítést adhatott át. Arra kérte a résztvevőket és a nézőket egyaránt, vigyék jó hírét a rendezvénynek, és minél többen térjenek vissza a következő évben is. 

A köszöntőt követően kiderült, ki lett az idei év fődíjasa.  Az abszolút első helyezett kiválasztásánál sok szempontot figyelembe vett a Berki Lilla népdalénekes, népzene-pedagógus, Kuna Károly Jászai Mari-díjas színművész és Rovó Tamás koreográfus, táncművész alkotta zsűri: számított a produkció minősége, sikeressége és mennyisége is, hiszen az idei évben az Ercsiből érkezett Eötvös József Nyugdíjas Klub tagjai bizonyították, egy csapaton belül mennyi színes egyéniség található. A fődíjat jelentő serleget Igaz Krisztina, az SZKKK szakmai vezetője, a Rotary Klub által felajánlott 50 ezer forintos különdíjat pedig Lengyel Kornél elnök adta át.

A gálaműsor a Derűs Dalosok produkciójával indult, majd Nagy Bálint katonadalokat, Tenke Eszter népballadát énekelt. Nagy Éva vidám táncos produkcióval lépett fel, a Klein Kati-Suhajda Attila Duó instrumentálisan adott elő slágereket, Szabóné Miklós Eszter verset mondott, míg a fődíjas Ercsi Eötvös József Nyugdíjasklub újra bemutatta a Pletykás asszonyok című produkciót. Rábaközi táncokat vitt az eseményre a Köfém Nyugdíjasklub Férfi Tánckara, német népdalokat az Ezerjó Német Dalkör, modern tánccal érkezett az Ercsi Eötvös József Nyugdíjasklub Tevékeny Nők Tánccsoportja. Tréfás népdalokat énekelt a Köfém Nyugdíjasklub Férfikórusa, Ármai Erika prózát mondott. A műsorszámok között adták át a különdíjakat, amelyeket Ármai Erika, a Klein Kati-Suhajda Attila Duó és Nagy Éva vehetett át. A gálaműsort Gabrovits Pál a közönséggel és a fellépőkkel közösen énekelt operettslágerekkel zárta.

A gálán készült fotók letölthetőek a Galériából.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.