Tudomány multinacionális környezetben – legújabb eredményeiket mutatták be az AIS konferencia résztvevői

2024.11.14. 12:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. NOVEMBER 14. (CSÜTÖRTÖK) 
 
 
 
 
 
A Magyar Tudomány Ünnepéhez is kapcsolódva, immár 19. alkalommal rendezte meg az AIS – alkalmazott informatikai – konferenciát az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A nemzetközi szimpózium célja, hogy az egyetemi kutatók, hallgatók, illetve a külföldi vendégek és az ipar résztvevői multinacionális környezetben ismertethessék legújabb kutatási eredményeiket és újabb tudományos kapcsolatokat alakíthassanak ki egymással.
 
 
„Az immár 19. AIS konferencia jól mutatja, hogy az Óbudai Egyetemen és azon belül az Alba Regia Karon a kollégák nem csak oktatással foglalkoznak, hanem komoly tudományos munka is folyik itt. Ennek is köszönhető az a néhány napja napvilágot látott, fantasztikus hír, miszerint a világranglistán – egy nemzetközi összevetés alapján – az ország második legjobb egyeteme az Óbudai Egyetem. Ez óriási elismerés és annak a munkának az eredménye, amit az egyetem rektorának vezetésével a karok végeznek.” – köszöntötte megnyitójában a konferencia résztvevőit Székesfehérvár Önkormányzata nevében Mészáros Attila. Az alpolgármester arról is beszélt, hogy a város egész közössége büszke az Alba Regia Karra, ahol dr. Györök György dékán vezetésével kiváló oktató- és tudományos munka zajlik kiváló hallgatókkal. Az Önkormányzat számára kiemelt jelentőségű volt az egyetem székesfehérvári karának fejlesztése, amit az elmúlt években közösen sikerült megvalósítani. Újabbnál újabb doktori iskolák nyílnak meg a fiatalok számára az egyetemen, amihez kellenek az ilyen tudományos előmenetelt biztosító, nagy tudással rendelkező kollégák.
 
„Az egyetemi lét része, hogy folyamatosan mérjük a teljesítményt minőségi és mennyiségi értelemben is, hiszen a kutatások nívóját, a tudományos előmenetelt így lehet összehasonlítani a hazai és a nemzetközi társintézményekkel.” – fogalmazott a konferencia kapcsán prof. dr. Györök György, az Alba Regia Kar dékánja. Hozzátette, a kar oktatási, kutatási palettáját teljes egészében lefedi a csütörtöki találkozó: a mérnökség különböző területeitől kezdve a közgazdaságon át a geoinformatikáig, számos téma kerül elő a nap folyamán.
 
A „közös kapocs” bennük az alkalmazott informatika, ám a kiberbiztonságtól kezdve az úgynevezett beágyazott rendszereken át egészen a mesterséges intelligencia által támogatott geoinformatikai programozásig igen különféle területeket érintenek az előadások. Miután az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara igen szorosan együttműködik a helyi ipar szereplőivel, a találkozón az egyetem oktatóin és hallgatóin túl elsősorban a Székesfehérváron működő multinacionális cégek képviselői vesznek részt, akik az egyetemi kutatókkal közös eredményeiket is bemutatják.
 
A szóbeli előadások mellett délután egy poszter szekció várja az érdeklődőket a kar C épületében, ahol a kutatók és a hallgatók szintén a legújabb eredményeiket mutatják be.
 
Az eseményen készült képek letölthetők a Galériából.
 
 
 
 
– Vége –
 
 
Fotó: Simon Erika
Szöveg: Házi Péter
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.