A székesfehérvári bútorgyártás ünnepe: 75 éve alapították a Garzon Cégcsoport jogelődjét

2024.11.28. 13:39
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. november 28. (csütörtök) 
 
 
 
 
 
Sok-sok nehéz, illetve sikeres időszak váltotta egymást az 1949-ben alapított székesfehérvári bútoripari cég történetében, amely ma már komoly szereplőnek számít a nyugati piacokon is. A 75. születésnapján a magyar és a külföldi partnereket látta vendégül a Garzon Cégcsoport, amelynek vezetője, Nagy Ivonn a jubileum alkalmából emléklapot vehetett át Lehrner Zsolttól, Székesfehérvár alpolgármesterétől.
 
 
Értéket teremteni anyagi és erkölcsi téren egyaránt – talán ezzel a rövid mondattal lehetne a legjobban jellemezni a Garzon Cégcsoport és jogelődjeinek vállalati filozófiáját. A patinás bútorgyártó cég 75. születésnapján azoknak a partnereknek mondott köszönetet, akik résztvevői voltak, illetve most is résztvevői a székesfehérvári vállalat történetének.
 
Az ünnepségen részt vett többek között Törő Gábor országgyűlési képviselő, Tanárki Gábor főispán, dr. Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke, Lehrner Zsolt, Székesfehérvár alpolgármestere, Balog Ádám, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, valamint Essősy Zsombor, a Magyarok a Piacon Klub elnöke.
 
A Sóstói Stadion zsúfolásig telt rendezvénytermében elsőként Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntötte az ünneplőket. „A Garzon bútor szinte családtag. Azt hiszem, a legtöbbünknek ismerősen cseng ez a név, ami fogalommá vált az elmúlt évtizedekben. Gyermekkorunk emlékei között fontos helye van az egykori, elemes bútorcsaládnak, ami a fehérvári otthonok többségében ott volt, büszkén vallom, a mi gyerekszobánkban is! És ahogy fejlődött a város, úgy fejlődött a Bútoripari Vállalatból magyar multivá vált Garzon Bútor Zrt is.” – idézte fel sokak emlékét, kötődését Székesfehérvár alpolgármestere. Kiemelte, a Garzon, amellett, hogy munkahelyeket és ezzel számos fehérvári családnak egzisztenciát biztosít, értékként tekint az emberre, a közösségre. A befizetett helyi adók révén segíti a helyi fejlesztéseket, a város partnere a társadalmi felelősségvállalásban. A megváltozott munkaképességűeket segíti a Védett Műhely, a nyugdíjas kollégákat pedig a Garzon Baráti Kör fogja össze. Mindezt a több évtizedben mérhető, felelősségteljes tenni akarást és elkötelezettséget tükrözi a cég történelemkönyvébe a leghosszabb fejezetet író Nagy Alajos tulajdonosnak tavaly átadott városi kitüntetés, a Pro Civitate Díj is. Beszédét követően a város alpolgármestere dr. Cser-Palkovics András polgármester jókívánságait tolmácsolva, a jubileum alkalmából emléklapot adott át Nagy Ivonnak, a cégcsoport vezetőjének.
 
„Egy olyan magyar KKV születésnapját ünnepelhetjük, amelyre tradicionális bútorgyártóként mindig rendkívül érzékenyen hatottak a hazai és a világgazdasági nehézségek. Az elmúlt évtizedek alatt így a Garzon jónéhányszor került nehéz helyzetbe, amely mindig stratégiaváltásra késztetett bennünket. Ezért, amikor a 75. születésnapot ünnepeljük, különösen büszkék vagyunk arra, hogy a cégcsoport stabil jövőképpel rendelkezik. A lehetetlent nem ismerve, és persze a tőlünk megszokott szorgalmas munkával mindig megtaláljuk a lehetőségeket, legyen szó egy irodaház vagy egy szálloda bútorozásáról, egy iskoláról, kórházról, vagy éppen csúcstechnológiával megmunkált acélszerkezetekről.” – fogalmazott köszöntőjében Nagy Ivonn tulajdonos, a Garzon Cégcsoport vezetője, majd levetítették a cég fejlődését bemutató kisfilmet.
 
A cég jogelődjét 1949-ben hozták létre Székesfehérvári Bútoripari Vállalat néven. A manufakturális jellegű gyártás időszaka után, 1969-ben állami támogatással adták át a Bakony utcában a 6400 négyzetméteres gyártócsarnokot, így a valóban ipari volumenű bútorgyártás megindulhatott. 1973-ban az országban elsőként Székesfehérváron kezdték meg az elemes, illetve a PVC-fóliával ragasztott bútorok gyártását. A céget 1984-ben nevezték el Garzon Bútorgyárnak, ám a rendszerváltást követő nehézségek miatt sajnos be kellett zárni a nagyobb gyártócsarnokot. A 2008-as cégcsoporttá alakulást követően ma azonban már számos nyugat-európai országba szállítja termékeit a székesfehérvári cég, forgalmának több mint a felét az elégedett külföldi partnerek megrendelései adják.
 
Minderről Nagy Alajos, a cég tulajdonosa beszélt, aki testközelből élte át a cég nehezebb és prosperáló időszakait is, hiszen 52 éve dolgozik aktívan a vállalatért. A rendezvényen beszédében köszönetet mondott a vevőknek és a partnereknek, akik részesei voltak, illetve ma is résztvevői a bútoripari cég működésének, megköszönte a feleségének azt a kitartást, amivel a gyermekeiket – gyakran az ő munka miatti távollétében – felnevelte, és köszönetet mondott minden egykori és jelenlegi kollégájának az elvégzett munka minőségéért.
 
 
 
Az ünnepségen készült fotók letötlhetők a Galériából.
 
 
 
 
                                                                                    – Vége –
 
 
 
Fotó: Simon Erika
Szöveg: Házi Péter
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.