Adventi, zenés ajándék – jubileumi hangverseny a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekarral

2024.11.29. 21:45
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. november 29. (péntek) 
 
 
 
 
 
XXX. Adventi hangversenyét tartotta péntek este a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar. A hagyományos ünnepváró előadásra idén is megtelt a Szent István-székesegyház. A koncert kezdetén Vargha Tamás miniszterhelyettes a Honvédelemért Kitüntető Cím Babérkoszorúval ékesített fokozat kitüntetést adta át dr. Cser-Palkovics Andrásnak, Székesfehérvár polgármesterének.
 
 
Szép hagyomány Székesfehérváron, hogy az ünnepvárás időszakát az Adventi hangverseny nyitja, amelyre idén is nagy szeretettel várta a város közösségét a Magyar Honvédség Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandárja. A Szent István-székesegyház zsúfolt padsorait megtöltő vendégek közösen hallgatták meg a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar és vendégeinek koncertjét.
 
A résztvevőket és Székesfehérvárt – mint minden időben igazi, büszke katonavárost – Vargha Tamás miniszterhelyettes köszöntötte. Megköszönte a honvédség kötelékében állók szolgálatát, a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekarnak és a működését biztosító dandárnak pedig a szép adventi hagyomány életben tartását. A péntek esti program adott alkalmat egy kitüntetés átadására is, amellyel – mint Vargha Tamás fogalmazott – a honvédség és a katonák fejezik ki köszönetüket és tesznek tanúságot amellett, hogy otthon érzik magukat Székesfehérváron. A Honvédelemért Kitüntető Cím Babérkoszorúval ékesített fokozatát adományozták dr. Cser-Palkovics András polgármesternek, amelyet a miniszterhelyettestől vett át a városvezető.
 
Az advent örök üzenetét fogalmazta meg köszöntőjében Spányi Antal megyés püspök. Mint kiemelte, az előttünk álló négy hét arra szolgál, hogy felkészítse szívünket, gondolatainkat a karácsony érkezésére. Ebben az időszakban a honvédség, a katonazenekar is szeretne ajándékot adni a közösségnek zenéjével, művészetével. „Nagyon remélem, hogy mindaz, amit adventtől várunk, a békesség, a remény beteljesedése, a szeretet, végre eljön nemcsak a mi szívünkbe és lelkünkbe, hanem ezen a Földön nagyon sok embertársunk szívébe is.” – fejezte ki ünnepi gondolatait a megyés püspök.
 
A katonazenekar életében mindig különleges helyet foglal el az Adventi hangverseny. Az idei esztendő még emlékezetesebb, hiszen kettős jubileumot ünnepelnek: túl a 60. születésnapi programon immár 30. alkalommal léptek a közönség elé ünnepváró koncertjükkel – mondta el Ruff Tamás. „A hangverseny gerincét a katonazenekar adja, de mindig nagy élmény a Kodály Zoltán Iskola Gyermekkarával és szólistáinkkal együtt zenélni. Adventkor a szeretetről illik elmélkedni, mi is így teszünk. Szívet melengető és lelket megérintő előadással készültünk, benne igazi zenei csemegékkel.” – foglalta össze ünnepi műsorukat a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar karnagya.
 
A zeneszerzőket minden korban megihlető Mária-fohászok közül most Charles Gounod, Franz Schubert és Wolf Péter Ave Maria-ja, valamint két J. S. Bach-mű csendült fel. Wass Albert Karácsonyi meséjét Fehér Adrienntől hallhatta a közönség, Ennio Morricone semmivel össze nem téveszthető klasszikusai is felhangzottak, majd a Kodály Zoltán Iskola Gyermekkara a meghívott szólistákkal – Fehér Adrienn, Füredi Nikolett, Rezsnyák Róbert – és a katonazenészekkel közösen éltette a zenét, mindenkinek szép adventi készülődést, boldog karácsonyt kívánva.
 
Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
 
 
Fotó: Simon Erika
Szöveg: Stettler Zsuzsanna
 
 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.