Iskolák gyűjtöttek adományokat a Családok Átmeneti Otthona számára

2024.12.19. 12:25
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. december 19. (csütörtök)
 
 
 
 
 
 
Átadták azokat az adományokat, melyeket a Hétvezér Általános Iskolában és a Széna Téri Általános Iskolában gyűjtöttek a székesfehérvári Családok Átmeneti Otthona számára. A diákok, családjaik és tanáraik jóvoltából ajándékdobozok, cipők, ruhák, játékok és tartós élelmiszerek sokasága került az intézmény karácsonyfája alá. Az átadáson részt vettek Deák Lajosné és Viza Attila önkormányzati képviselők.


A csütörtöki adományátadás kapcsán Deák Lajosné önkormányzati képviselő – aki maga is támogatta az akciót – köszönetét fejezte ki a választókörzetében lévő két iskolának, hogy idén is gondoltak a nehézségekkel küzdő anyukákra és kisgyermekeikre. Hangsúlyozta, nagyon fontosnak tartja, hogy a szeretet ilyen módon is megnyilvánul. Köszönetét fejezte ki a CSÁO-nak is, hogy gondoskodnak a rájuk bízott családokról, akik a kiköltözés után is visszajöhetnek, ha segítségre, élelmiszerre, ruhára van szükségük. „Mindig van segítség, ilyenkor, az ünnepek alkalmával különösen! A mai felgyorsult világban előfordul, hogy idegesebbek, kapkodóbbak, agresszívabbak vagyunk még családon belül is. De higgyék el, hogy a családi szeretet a legfontosabb, amikor a szépen megterített asztal mellett tisztán egymás szemébe nézünk azzal a tudattal, hogy mindent megtettünk egymásért!”

A támogatásokat Minárovits Milán, a Hétvezér Általános Iskola Diákönkormányzatának elnöke, Nyikos János elnökhelyettes, Alföldiné Váradi Eszter pedagógus, valamint Viza Attila önkormányzati képviselő juttatták el a Családok Átmeneti Otthonába.

Deák Lajosné képviselő arról is beszélt, hogy a Családok Átmeneti Otthonában élő szülőket és gyermekeiket Székesfehérvár Önkormányzata egy új, októberi rendelet értelmében is támogatja. A bent tartózkodás első hónapja ingyenes számukra, utána havonta 10.000 forintot kell fizetniük, illetve kiköltözéskor egyszeri, 200 ezer forint támogatást kapnak, hogy talpra tudjanak állni. A képviselő szavai szerint nagyon fontos, hogy a fiatal szülők ne kallódjanak el és tudják, hogy mindig van segítség.

Az intézmény nevében Erdélyi Zsuzsanna, a CSÁO vezetője mondott köszönetet azért a sok segítségnyújtásért, melyet az iskoláktól kapnak évek óta. Mint mondta, a köszönet a diákoknak, szüleiknek és természetesen a pedagógusoknak is szól, akik felvállalják a feladatot. Az ajándékokból a jelenleg bent élő és az intézménnyel még kapcsolatban álló, de már kiköltözött családok is részesülnek.

Az adományozás a Tüzér utcai Befogadlak Baptista Gyermekotthonban folytatódott, ahova szintén gyűjtöttek ajándékokat az iskolák.




 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.


 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika 


 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 Január
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.