Köszöntötték a 95 éves Molnár Dezsőnét, Áron Nagy Lajos hagyatékának őrzőjét

2024.12.20. 15:52
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2024. december 20. (péntek) 
 
 
 
 
 
 
95. születésnapja alkalmából köszöntötték Székesfehérváron Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét. Az ünnepelt számára Lehrner Zsolt alpolgármester és dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő nyújtották át a miniszterelnöki gratuláló emléklapot és Székesfehérvár városának ajándékait.


Molnár Dezsőné Csirke Erzsébet 1929. december 21-én született a Somogy megyei Kishárságyon, három testvér közül ő volt a legidősebb. Gyermekkorát a szülőfalujában töltötte, a polgári leányiskolát Kaposváron végezte el, majd Pécsre járt főiskolára, ahol magyar és ének-zene szakon végzett. 1952-ben került Székesfehérvárra a férjével együtt. Néhány hónapot tanított Pátkán, majd a székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskolában. Ezután a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolába került, ahol 19 évet töltött el, négy osztály kísért végig osztályfőnökként és szenvedélyesen szerette a munkáját, a tanítást. A pedagógiai pályája később a Vasvári Pál, illetve a Németh László Általános Iskolában folytatódott.

Még a Rákóczi iskolában találkozott Áron Nagy Lajosné rajztanárral, és ennek a kapcsolatnak köszönhetően ismerkedett meg Áron Nagy Lajos festőművésszel és munkásságával. Szoros barátság alakult ki köztük, kölcsönösen számíthattak egymás bizalmára, támogatására. A kétszeres Munkácsy-díjas alkotó halála után Erzsi néni szívén viselte a művészi hagyaték sorsát és felvállalta annak gondozását. 1997-ben emlékkiállítást szervezett, aktívan közreműködött a művész első albumának a megjelentetésében és Áron Nagy Lajos emlékművének 2020-as avatásán, a művészről elnevezett téren. Széleskörű tevékenységének köszönhetően az alkotó életműve máig él a székesfehérvári köztudatban és gazdagítja a város kulturális, művészeti életét. Székesfehérvár Közgyűlése 2019-ben, az augusztus 20-i nemzeti ünnepen Pro Civitate-díjjal tüntette ki Molnár Dezsőnét munkássága elismeréseként.

Erzsi néni manapság a korát meghazudtoló szellemi frissességnek örvend, egyedül él, süt-főz és sokat kézimunkázik. A mindennapjaiban a gyermekei segítik. A 95. születésnap alkalmából Lehrner Zsolt alpolgármester és dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselők keresték fel az otthonában. Gratuláltak a város nevében, majd átadták a gratuláló miniszterelnöki emléklapot és Székesfehérvár városának ajándékait. Reményüket fejezték ki, hogy újabb öt év elteltével, a 100. születésnapon ismét köszönthetik az ünnepeltet. További jó egészséget és hosszú, boldog, tevékeny esztendőket kívánunk!

 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.


 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Kiss László 

 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 Január
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.