Első olimpiai érmét az 1952-es olimpián szerezte, majd 1956-ban három szeren és a kéziszercsapatban nyert olimpiát Keleti Ágnes, a Nemzet Sportolója, aki közvetlenül az olimpia után Ausztráliában, majd 1957-ben Izraelben telepedett le. Főiskolai tanárként és edzőként dolgozott. A tornászképzésben és a tornatanárképzésben végzett kiemelkedő tevékenységéve jelentősen hozzájárult az izraeli nemzeti tornasport fejlődéséhez. Az ötszörös olimpiai bajnok magyar tornász életének 103. évében hunyt el január 2-án. E napig, 2019 óta ő volt a világ legidősebb olimpiai bajnoka. Nevét és kiemelkedő sportteljesítményét őrzi az Olimpiai Emlékmű Székesfehérváron.
Melocco Miklós Kossuth-díjas szobrászművész alkotásánál, az Olimpiai parkba emlékeztek meg kedden délután Keleti Ágnesről. Az eseményt szervező székesfehérvári Aranycsapat Alapítvány elnöke, Kű Lajos köszöntötte a megjelenteket és idézte fel Keleti Ágnes pályafutását. Szólt a történelmi idők nehézségeiről, a bátor helytállásáról, a kiemelkedő sportteljesítményekről.
Egy teljes élet, kiváló sportolói és edzői munka, példa, az, amit Keleti Ágnes örökül hagyott nekünk, magyaroknak. A székesfehérvári Olimpiai Emlékmű előtt együtt emlékezhetünk, és lehetünk büszkék az évszázad magyar sportolója, a Nemzet Sportolója által elért eredményekre - mondta Horváth Miklós Csaba alpolgármester a megemlékezésen.
A keddi megemlékezésen Döbrentei Kornél, József Attila-díjas író, költő olvasta fel, a külön az erre az alkalomra, az Alapítvány elnöke felkérésére írt Egy évszázadnyi kikelet című versét, majd Petrás Mária Prima Primissima- és Magyar Örökség díjas népdalénekes műsorát követően helyezték el az emlékezés virágait az emlékmű előtt. Az eseményen részt vett a Székesfehérvári Zsidó Hitközség képviseletében Herczog György alelnök és Kádár Béla, valamint egykori sportolók, csákvári diákok, Keleti Ágnes fehérvári tisztelői.
A megemlékezésen készült fotók letölthetőek a Galériából.