Mesés alkotások, színes átváltozások – Megnyílt a III. Tavaszi Vármegyei Képzőművészeti Tárlat

2025.03.25. 18:51
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2025. március 25. (kedd)
 
 
 
 
 
 
 

Közel száz, festmény, grafika, kisplasztika látható az idei Tavaszi Vármegyei Képzőművészeti Tárlaton. A Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI által harmadik alkalommal kiírt alkotói pályázatra 190 általános és középiskolás diák küldte be művét, amelyet szakmai zsűri értékelt. A keddi kiállításmegnyitón ünnepélyes keretek között, négy kategóriában adták át a "Báránybőrbe bújt farkas, avagy Álruhás mesehősök rejtélyes világa" pályázat díjait. A program a hagyományokhoz híven lehetőséget teremtett arra is, hogy a rajz és vizuális kultúra szakos pedagógusok és a vármegyei alapfokú művészeti iskolák művésztanárai szakmai tanácskozáson osszák meg egymással tapasztalataikat.

 

Lúdas Matyi, Mátyás király, Macskacicó és a Trójai faló mellett a mai modern mesék átváltozó hősei is megjelennek azokban az alkotásokban, amelyeket Fejér és Veszprém vármegyei diákok készítettek a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI felhívására. Harmadik alkalommal írta ki képzőművészeti pályázatát az „Akkreditált Kiváló Tehetségpont” címmel rendelkező oktatási intézmény. A „Báránybőrbe bújt farkas, avagy Álruhás mesehősök rejtélyes világa" témakörben az álruhába bújt mesehősök különleges pillanatainak, kalandjainak megjelenítése volt a cél a képzőművészet változatos eszközeivel, szabadon választott technikával. Tették is ezt sokan, sokféleképpen

Az idei pályázatra a vármegye 16 iskolájából, 17 felkészítő tanár mentorálásával 190 alkotás érkezett, köztük 9 kisplasztika. A pályázat eredményhirdetésére a III. Tavaszi Vármegyei Képzőművészeti Tárlat megnyitója keretében került sor. A vendégeket dr. Ferschné Várnai Tímea, az iskola főigazgatója köszöntötte. Örömét fejezte ki, hogy az idei évben is nagyon sokan ragadtak rajzeszközt, alkottak szólóban vagy közösen, és a téma lehetőséget adott arra, hogy a gyerekek bemutassák gondolatokban, tudásban és ötletekben gazdag, színes képzeletvilágukat. Különleges kiváltságnak nevezte a tehetséggondozást, amely az iskolában négy művészeti ágban (ének-zene, néptánc, drámatagozat, grafika-festészet) van jelen. „E pályázatnak, illetve a kórustalálkozók, -fesztiválok, a városi és megyei szépkiejtési verseny, a néptáncgálák, az iskolai versenyek szervezésével, a diákok oktatásával-nevelésével foglalkozó kollégák munkájának köszönhetően iskolánk éppen a napokban kapta meg újabb három évre az „Akkreditált Kiváló Tehetségpont” címet, amelyre nagyon büszkék vagyunk.

A kiállítást Pánczél Anna, a Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ vizuális kultúra szaktanácsadója nyitotta meg, felidézve, hogy minden évben kíváncsian várja e tárlat megnyitóját, és örömmel tölti el, hogy ilyen sok alkotó, tehetséges gyermek tanul a vármegye iskoláiban.

A Szűcsné Novák Mária tűzzománc művész, Sebestyén András festőművész és Bokros Judit író, újságíró alkotta zsűri nevében Bokros Judit adott összegzést. Mint mondta, a technikai megvalósítás - akár a grafikai akár a festői - megoldások terén nagyon szép alkotások születtek. Az pedig külön öröm volt, hogy szintén a pályázati kiírásnak megfelelően érkezett az újrahasznosítás elve mentén készült, a fenntarthatóságot szem előtt tartó mű is. „Döntésünk, mint a művészeti alkotások terén általában, szubjektív, ám egységes véleményt tükröz. Az alkotások közül úgy választottuk ki azokat, amelyek alkotói itt ma díjat vehetnek át, hogy nem ismertük sem a nevet, sem az iskolát, csupán a korosztályt. Reméljük, hogy azok sem csalódnak, akik most éppen nem értek el helyezést, hiszen a művüket itt, a kiállítótérben sokan láthatják.”

A köszöntőket, értékelést követően a művészeti iskola dráma tanszakos diákjai a "Békakirály" című darabot adták elő, majd egy oklevél kíséretében adták át a díjakat az alsó, a felső tagozat, a felső tagozat alapfokú művészeti, valamint a gimnázium és művészeti tagozat kategória 1-3. helyezettjének és a különdíjasoknak.

A kiállításon készült fotók letölthetőek a Galériából.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:
img0

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.