Sikerrel szerepeltek a fehérvári zeneiskolások is az Alba Regia Kamarazene Versenyen

2025.04.13. 14:29
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2025. április 13. (vasárnap)
 
 
 
 
 
 
 
Gálahangversennyel és díjkiosztóval zárult a XVI. Országos „Alba Regia” Kamarazene Verseny. A Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI által háromévente megrendezett esemény idei megmérettetésén 45 zeneiskola 75 kamaracsoportja lépett színpadra. A zsűri értékelése alapján három kategóriában első, második és harmadik helyezést, valamint különdíjakat adtak át a vasárnapi koncerten.
 
Háromévente rendezi meg az Országos „Alba Regia” Kamarazene Versenyt a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI. Az idei, tizenhatodik találkozóra az ország 45 zeneiskolájából 75 kamarazene-csoport érkezett. A rangos megmérettetésen az ifjú tehetségek három kategóriában léptek színpadra. Előadásukat a háromtagú versenybizottság értékelte. A háromnapos rendezvény vasárnap gálakoncerttel és díjátadóval zárult a zeneiskola koncerttermében.
 
 
 Az oktatás, a tehetséggondozás és a kultúra találkozásának egy szép időszaka ez a hétvége Székesfehérváron, amikor a Belváros tele van éneklő, verselő, zenélő diákokkal - utalt köszöntőjében az országos kamarazene verseny mellett az Alba Regia Kórusfesztiválra és a Fehérvári Versünnepre dr. Cser-Palkovics András. Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott a versenyzőknek, a pedagógusoknak, a szülőknek és a szervezőknek, hogy megteremtik a lehetőségét annak, hogy a fiatalok fejlődjenek, lehetőséget kapjanak tehetségük megmutatására.
 
 
 A gálakoncerten az Ütős ötös, a Váray duó, a fehérvári Parlando trió, egy cselló-zongora duó, a Fischer Annie trió, a Pizzico Di Musica trió, a JoLeRo trió és a Tutti Sforza játszhatta el újra a zsűri által legjobbnak ítélt művet, amellyel a versenyen indultak. A díjátadót megelőzően dr. Fülei Balázs, Junior Prima-, Artisjus- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kamarazene tanszékvezető egyetemi docense, Kothencz Melinda, a Pécsi Művészeti Szakgimnázium, Gimnázium és a Liszt Ferenc Zeneiskola oboatanára, Bonis Bona, Mol Tehetséggondozásért és Országos Szakmai díjas tanár, valamint dr. Ittzés Tamás hegedűművész, a Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola főigazgatója értékelte a verseny két napján hallott közel száz előadást. Örömüket fejezték ki, hogy az előző versenyhez képest nőtt a résztvevők szám. Kiemelték az ifjú zenészek felkészültségét, bátorságát, és hasznos tanácsokkal látták el őket a színpadi fellépés, a közös zenélés tekintetében.
  
A 75 kamarazene-csoport három kategóriában versengett. A zsűri pontozással értékelte a produkciókat, amelyek alapján született döntés az első három helyezettről, és mindegyik kategóriában adtak át különdíjakat is. A verseny teljes műsora és a részletes eredmények a Zeneiskola honlapján olvashatóak: https://hermannzenesuli.hu/elo-kozvetites/ .
 
 
 
 
A gálán készült fotók és a verseny eredménye letölthetőek a Galériából.
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:
img0

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.