Székesfehérvár volt az 500. állomása a Szolidaritás Nagykövete programnak

2014.01.27. 16:04
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2014. január 27. (hétfő)
Rendhagyó osztályfőnöki óra és csörgőlabda bemutató. Galéria
 
 
 
 
500. alkalommal tartott rendhagyó osztályfőnöki órát és csörgőlabda bemutatót Orsós Zsolt, a Szolidaritás Nagykövete Székesfehérváron. A Tóvárosi Általános Iskola hetedik és nyolcadik osztályos diákjai a fogyatékossággal élő emberek életéről beszélgettek a látássérült nagykövettel. A programon részt vett Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztérium szociális és családügyért felelős államtitkára és dr. Cser-Palkovics András polgármester is.

Orsós Zsolt látássérült sportoló, egykori paralimpikon, a Szolidaritás Nagyköveteként egy országos program keretében ismerteti meg a diákokat a fogyatékossággal élő emberek mindennapi nehézségeivel, örömeivel és a segítségnyújtás lehetőségeivel. A program eddig eltelt csaknem három és fél éve alatt több száz iskolát keresett fel, ahol több tízezer diák vett részt csörgőlabda-bemutatóval egybekötött előadásain.

Az ötszázdik alkalommal megtartott rendhagyó osztályfőnöki órát követő sajtótájékoztatón dr. Cser-Palkovics András polgármester örömét fejezte ki, hogy a Tóvárosi iskola adott otthont az eseménynek. „Nem csak a város, hanem az ország sportéletében is fontos és meghatározó helyen vagyunk. Nagyon sok tehetséges és ügyes fiatalnak adta és adja meg a kezdő lökést ez az iskola. Mi a diáksport, a szabadidő sport, az utánpótlás sport és az élsport egységében hiszünk. Ezért mindent megteszünk, hogy mindenki számára megteremtsük a sportolás lehetőségét. A „Nyitott Tornatermek” akció is erről szól. Ez a mai esemény azért is fontos, mert új utat, lehetőséget mutat, és segít abban, hogy a gyermekek és általuk a szülők is érzékenyebben forduljanak rászoruló embertársaik felé.”  - modta Székesfehérvár polgármestere.

A Szolidaritás Nagykövete programról Soltész Miklós, az EMMI szociális és családügyért felelős államtitkára tájékoztatott. „Követendő az a jó példa, amelyet Székesfehérváron tapasztaltam az elmúlt évek során. Az élsportolók, a szurkolók és a város együtt, közösen sokat tesz a rászorulókért.” Az államtitkár példként említette azt az összefogást, amelynek során minden évben gyűjtést szervezenek, és a Polgárdi-Tekerespusztai szociális intézmény fogyatékossággal élőinek nyújtják át az adományokat a fehérvári jégkorongozók. „Ez a város megérdemli ezt a megtisztelő napot, amelyen a Szolidaritás Nagykövete az 500. érzékenyítő, rendhagyó osztályfőnöki órát és csörgőlabda bemutatót tartja. Azért indítottuk el három és fél évvel ezelőtt ezt a programot, mert szerettük volna, hogy az oktatási intézményeinkben tanuló gyermekek találkozzanak olyan élethelyzetekkel, amelyek során megtapasztalhatják és megtanulhatják, hogyan kell fogyatékossággal élő társaikhoz fordulniuk. Azok a fiatalok, akiket így nevelünk, később maguk is megmutathatják egy-egy intézményben, munkahelyen hogy egészen máshogy is oda lehet fordulni egy-egy fogyatékossággal élő, súlyos betegségben szenvedő emberhez– hangsúlyozta Soltész Miklós. 

Orsós Zsolt kétszeres paralimpikon három és fél éve járja az ország iskoláit, ahol saját élményeiről, életéről, sportbéli sikereiről is beszélget a fiatalokkal. A diákok kipróbálják a csörgőlabdát, a vakok által játszott speciális sportágat is. A Szolidaritás Nagykövete kiemelte: „Nagyon sok helyen megfordultunk segítőimmel az elmúlt évek alatt. Érdekes volt látni, hogy a hallgatóság milyen hosszú utat tesz meg egy-másfél óra alatt, és hogy a személyes találkozás egy vak emberrel, és a sport, a játék hogyan oldja fel a gátlásokat. Azt szeretném elérni, hogy az emberek merjenek nyitni a fogyatékos emberek felé, merjék megszólítani őket, és a gyerkeke nyitottak legyenek társaik felé.”- tette hozzá a nagykövet.

A rendhagyó osztályfőnöki órát követően egy tornaóra keretében ismerhették meg a hetedik és nyolcadik osztályosok a csörgőlabda sportot. A gyerekek a játékhoz elengedhetetlen csendben, nagy figyelemmel hallgattál és próbálták ki a játékot.  

A helyszínen készült fotók letölthetőek a Galériából.


 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.