2021.07.05. 15:36
KÖZLEMÉNY - 2021. július 5. (hétfő)
A Városházán a város, a régió közössége nevében mondott köszönetet dr. Cser-Palkovics András polgármester azoknak az ápolóknak és katasztrófavédőknek, akik a Szent György kórházbeli márciusi tűzesetben tettek tanúbizonyságot bátor elkötelezettségükről. Összesen 128 beteget menekítettek ki öt szintről: helytállásuknak köszönhetően a betegeknek nem esett bajuk.
Százhuszonnyolc beteget mentettek ki a március 11-i hajnalon a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Hotel épületéből, ahol tűz ütött ki az ötödik emeleten egy kórteremben kigyulladt televíziókészülékek miatt. A kórházi dolgozók azonnali beavatkozásának és szakszerű munkájának köszönhetően a katasztrófavédelem, a tűzoltóság, a rendőrök és a katonák hatékonyan együttműködve tudták elvégezni a feladataikat. Hozzáállásuknak és helytállásuknak köszönhetően nem történt komoly tragédia, egyetlen beteg sem szenvedett semmilyen sérülést.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester a Városháza Dísztermében mondott köszönetet, egy rendhagyónak nevezhető alkalmon, amelyen kórházi szakemberek és katasztrófavédők egyszerre vettek részt. Elmondta, hogy telefonhívásból értesült a tűzesetről, ami normál körülmények között is emberpróbáló lett volna, a járványhelyzet harmadik hulláma idején pedig különösen az volt. „A mai napot arra szerettük volna szánni, hogy megköszönjük azt a fantasztikus helytállást, amit ki-ki a saját őrhelyén tanúsított. Fogadják úgy, hogy ez a város, a megye és a régió kiemelkedően fontos és meghatározó intézményéhez bármilyen módon kapcsolódók köszönete is egyben!” – fogalmazott a polgármester. Elmondta, hogy az internetes felületeken sok olyan komment érkezett, amikben a hozzászólók nevesítették a köszönetnyilvánítást, ebből született annakidején a felvetés, hogy személyesen adjanak át elismeréseket az áldozatkészség előtt fejet hajtva, a közösség nevében.
A kis ünnepségen Dr. Bucsi László, a kórház főigazgatója felidézte a márciusi eseményeket. Elmondta: ugyan megnyugtató volt, hogy a város felé autózva nem látott lángokat az M7-esről – de az intézmény érintett területén sötét volt, füst volt, lezártak az ajtók. Szerencse volt a szerencsétlenségben, mondta el az igazgató, hogy éppen előző este ürítettek ki egy osztályrészt – oda menekítették a betegeket. Lehetett volna ebből tragédia is, fejezte ki, de a mentési munkáknak köszönhetően senki nem sérült meg, semmilyen komoly kár nem keletkezett.
A hivatások szerencsés találkozása volt, amikor a kórházi tűzeset elhárításában a hivatástudat nagyon szépen kidomborodott, fogalmazott Sallai László tűzoltó alezredes, katasztrófavédelmi kirendeltségvezető. Azt mondta, a kórház kiemelt létesítmény, ezért a kollégák jól ismerik az intézményt; a márciusi tűz kiterjedése nem volt nagy, azonban a veszélyeztetettek száma igen. Az életmentéshez szükséges feladatokat nagyon jól hajtották végre, és siker koronázta az együttműködésben végrehajtott akciót, tette hozzá, és a további együttműködésre, a megelőzés fontosságára mutatott rá.
A kórház dolgozói közül Nyakas Eszter, Németh Marianna, Komáromi Ferenc, Juhász Judit és Konczné Eisler Zsuzsa, a katasztrófavédelmi dolgozók közül pedig Krausz Gábor, Réger István, Végh Ádám és Klébert Márton vehettek át emléklapot dr. Cser-Palkovics András polgármestertől és Mészáros Attila alpolgármestertől.
A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!
Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Molnár Artúr