Kiváló eredményeket értek el az Alba Triatlon SE sportolói

2024.05.02. 14:00
KÖZLEMÉNY - 2024. május 2. (csütörtök)

Bukovszki Tünde magyar bajnokságot nyert, még Dévay Márk a Chengdu városában rendezett olimpiai kvótáért zajló versenyen zárt a 4. helyen. Utóbbi fontos pontokat gyűjtött a hamarosan záruló kvalifikációs időszak vége előtt.

A női mezőnyben indult Bukovszki Tünde, az Alba Triatlon SE elit licenszes versenyzője a hétvégén, Balatonbogláron megrendezett Duatlon versenyen. Bukovszki magabiztos teljesítményt nyújtva, már az első 5 kilométeres futáson nagy előnyre tett szert. Az ezt követő 20 kilométeres kerékpáros etapot távol az üldözőktől, nagy időkülönbséggel nyerte, az utolsó, 2,5 kilométeres távra pedig 48 másodperces előnnyel ment ki, végül pedig több mint 1 perccel ért be a második helyezett versenyző előtt.

Szintén kiemelkedő eredményt ért el Dévay Márk, aki egy évvel ezelőtt igazolt az Alba Triatlon SE csapatához. A korosztályos versenyző a hétvégén az kínai Chengdu városában rendezett Triatlon Világkupán ért el 4. helyezést, mely egyben a legjobb magyar eredmény is volt. Dévay az 1500 méteres úszás után elsőként ért partra, majd a kerékpáros távon több mint másfélperces előnyben folytatta a versenyt. A futásnál sokáig vezetett, majd elfáradt és a cél előtti sprintnél végül a negyedik helyet szerezte meg. Az 58 fős mezőnyben Dévay Márk testvére, Zsombor is elindult, aki a 33. helyen zárt.

Dévay Márk ezzel értékes Olimpiai kvalifikációs pontokat szerzett, mellyel megerősítette pozícióját. A kvalifikáció lezárulásáig még két verseny van hátra.

A versenyekhez kapcsolódó képeket Galériánkból letölthetik.