A történet szerint 1988-ban, kevéssel a vasfüggöny leomlása előtt vagyunk Magyarországon. Ekkor már mindenki igényelhetett világútlevelet, így felszabadultak az utazási lehetőségek. A vonat és a busz azonban nagyon drága, így a Nyugatra vágyódó három jóbarát, Ákos, Laci és Petya elkezd tilosban járni. Rájönnek, hogy a MÁV-nál a jegyeket kézzel írva, kék Pelikan indigót használva töltik ki – ez adja annak ötletét, hogy egy budapesti lakásában elkezdjenek hamis vonatjegyeket gyártani. A film valós eseményeket dolgoz fel: Csáki László éveken át készített interjúkat olyanokkal, akikre sorsfordító hatást gyakoroltak a hamis vonatjegyekkel megvalósult külföldi utazások.
Az egész estés, sok humorral fűszerezett animációs filmben korabeli zenéket, slágereket hallhatunk. A figuráknak a valós – saját hangjukon megszólaló – szereplők mellett népszerű színművészek kölcsönözték a hangjukat, többek között Börcsök Olivér, Csőre Gábor, Lévai Norman, Thuróczy Szabolcs, Kálmánchelyi Zoltán, Olasz Renátó, Rujder Vivien és Trokán Nóra. Az alkotást beválogatta versenyfilmjei közé a világ legjelentősebb animációs filmfesztiválja, az Annecy Fesztivál. A vetítést követő találkozón Csáki László író-rendező és Lévai Norman színművész lesznek a vendégek, akikkel Gruber Nóra, az SZKKK munkatársa beszélget. A filmklub nem zártkörű, a vetítésen tagsági kártya nélkül is részt lehet venni.
Júniusban két alkalommal – 5-én és 12-én 15 órától – a Szépkorúak szerdája keretében is vetítik majd a Kék Pelikan című filmet.
Részletek a Barátság mozi honlapján olvashatóak: Hamis jegyek, valódi események: a Kék Pelikan a filmklubban (baratsagmozi.hu)