Vásári forgatag a Béke téren

2024.06.03. 08:30
KÖZLEMÉNY - 2024. június 3. (hétfő) 
 
 
 
 
 
Népi játszótérré alakult vasárnap délutánra a Béke tér; a rengeteg játék mellett néptánc, kézműves foglalkozások és kelttészta-bemutató is várta az SZKKK utolsó városrészi piknikjén a családokat. A színpadon a Kabóca Bábszínház előadása, Váradi Eszter Sára és Keller János zenei örökzöldekből összeállított műsora és a Pitypang Zenekar családi koncertje szórakoztatta a közönséget.
 
 
Színes vásári forgatag fogadta a Béke téri piknikre érkezőket: a Betyár tanya népi játszótéren rengeteg régi, ma már kevésbé ismert népi játék várta, hogy újra felfedezzék őket. Többek között bögre- és kalapdobáló, golyólabirintus, ördögvilla, libafutam, gesztenyecsúzlizda, kosaras körhinta, zoknimosoda és mozsárágyú csalogatta játékra a gyerekeket és a játékos kedvű felnőtteket. A rendezvényre dr. Cser-Palkovics András polgármester és Molnár Tamás önkormányzati képviselő is ellátogatott.
 
Hamarosan süteményillat szállt a tér felett: Madarász Ildikó, a vidék háziasszonya az édes kelttészták egyszerű és változatos elkészítéséről tartott látványos és ízletes bemutatót. Különféle briósok, fonott kalácsok születtek a délután során, ezeket a résztvevők közösen fogyasztották el.
 
Ólomkatona-öntés és vászontáska-készítés várta az ügyes kezűeket a tér egy másik szegletében – sokan választották ezeket a kézműves foglalkozásokat vasárnap délutáni időtöltésnek.
 
A színpadi programot bábjáték nyitotta: a Kabóca Bábszínház a Csókolom, hol a víz? című előadást hozta el a rendezvényre. Váradi Eszter Sára és Keller János, a Vörösmarty Színház színművészei örökzöldekből kötöttek egy csokrot, az ismerős dalokat sokan énekelték együtt velük. A Pitypang Zenekar családi koncertjébe is bekapcsolódott a közönség, legalábbis annak fiatalabb része, akik kívülről fújták a gyerekzenekar slágereit, és végigtáncolták az egész koncertet.
 
A rendezvényt az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Junior csoportja zárta. A Sipos Dániel és Palánki Réka vezetésével működő csoport előbb néptáncbemutatót tartott, majd az ifjú táncosok táncházba invitálták a jelenlévőket: különböző körtáncok alaplépéseivel ismertették meg a táncos lábúakat.
 
Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
 
 
Szöveg és fotó: Lőrincz Miklós (SZKKK)
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.