A Székesfehérvári Királyi Napok programjai augusztus 16-án

2024.08.15. 15:02
KÖZLEMÉNY - 2024. augusztus 15. (csütörtök)
Katonazenekari fesztivál, könnyűzenei koncert és díjátadó pénteken
 
 
 
 
 
 
 
A Székesfehérvári Királyi Napok eseményei megemlékezéssel, az Államalapító Szent István Emlékérem és Díj átadásával, valamint a X. Fricsay Richárd Regionális Katonazenekari Fesztivállal és Fenyő Miklós-koncerttel folytatódnak augusztus 16-án, pénteken.

 

Tiszteletadással indul a Székesfehérvári Királyi Napok augusztus 16-i programja. A Lánczos Kornél Gimnázium udvarán pénteken 9.30 órakor ünnepélyes keretek között emlékeznek meg a Magyar Királyi 3. Szent István Gyalogezred doni harcokban elesett katonáiról.

Ezen a napon zárul az a vándorkiállítás, amelynek a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpont ad otthont. A Magyar Menyasszony tablókiállítás az elmúlt 500 év házasodástörténetén vezeti keresztül a látogatót. Több száz ismert és ismeretlen nő története elevenedik meg: féltve őrzött ruháik, kellékeik, szerelmes leveleik, mind a női szerepek és az esküvőhöz, házassághoz fűződő viszony változásáról mesélnek.

Az események sora 18 órakor az Államalapító Szent István Emlékérem és Díj ünnepélyes átadásával folytatódik. Ennek kiemelt célja a Szent István-i keresztény értékrend megismertetése és elfogadtatása a társadalom széles körében. Az alapítvány 2004-ben hozta létre, és Székesfehérvár legkiemelkedőbb civil elismerését váltott esztendőben kapja székesfehérvári, illetve országos-nemzetközi szinten ismert és elismert személyiség, akinek szakmai életútjához, emberi hozzáállásához mindenkor az államalapító király öröksége szolgált iránymutatásul, keresztény életet élt, és ennek szellemében kiemelkedő tevékenységet végzett. A díjat a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban rendezett ünnepség keretében adják át.

Mindeközben 17.30 órától a Belváros négy helyszínén – a Zichy ligeti Zenepavilonnál, a Mátyás király-emlékműnél, az Országalmánál és az Alba Plaza előtti téren – térzenével, majd 18 órától a Városház téren szakalaki bemutatókkal és közös koncerttel várja a X. Fricsay Richárd Regionális Katonazenekari Fesztivál négy helyőrségi zenekara a Székesfehérvári Királyi Napok résztvevőit. A Veszprém Légierő Zenekar, a Légierő Zenekar Szolnok, az MH BHD 32. Testőrezred Helyőrségi Zenekara és a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar humorral fűszerezett, látványos előadásokkal készül a fehérvári közönségnek.

A Királyi Napok első könnyűzenei koncertjére érdemes felvenni a hajlékony talpú tornacipőket, a pöttyös szoknyákat, belőni a sérót, feldobni a nélkülözhetetlen napszemüveget, hogy aztán a „rongylábúak” birtokba vegyék a belvárosi táncparkettet, hiszen 20 órától a Zichy-színpadon Fenyő Miklós koncertezik a Fenyő Gyöngye zenekar és a Csacska Macska vokál kíséretében. A Jampi Angyalok pedig mindent megtesznek majd azért, hogy mindenkit táncba vigyenek egy hatalmas utcabálba.

 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.