Évadnyitó tábor a Székesfehérvári Diáktanáccsal

2024.09.12. 18:42
KÖZLEMÉNY - 2024. szeptember 12. (csütörtök)
 
 
 
 
 
 
 
Tervezés, szakmai egyeztetések, a fehérvári fiatalokat megszólító programok összeállítása és csapatépítő játékok is szerepelnek a Székesfehérvári Diáktanács évadnyitó táborának napirendi pontjai között. A hagyományokhoz hűen, idén is Velencén töltenek el két napot a felső tagozatos és középiskolás delegáltak. A közösségerősítő, szórakoztató programok mellett ismeretterjesztő, tájékoztató előadásokat is hallhatnak a résztvevők többek között a bűnmegelőzésről, a felsőoktatási lehetőségekről és a város diákjainak szóló ösztöndíjakról. Beszélnek a Diáktanács 2024/2025-ös tanévre szóló terveiről, a tisztújításáról, valamint a Mathias Corvinus Collegium középiskolásoknak szóló programjairól is.

 

Közel hetven, a székesfehérvári általános és középiskolásokat képviselő diák vesz részt a Székesfehérvári Diáktanács évadnyitó táborában Velencén. A fiatalok csütörtökön koradélután foglalták el szállásukat a Székesfehérvári Önkormányzat Gyermek- és Ifjúsági Táborában. Bár a táborozáshoz nélkülözhetetlennek hitt jó idő elmaradt, a fiatalok örömmel üdvözölték egymást, barátkoztak az újonnan érkezőkkel, beszélgettek a közösségi térben és voltak, akik már az SZDT-tánc lépéseit tanulgatták a sportpályán.

A hagyományokhoz hűen, az évadnyitó tábor a diáktanács bemutatásával kezdődött, majd egy beszélgetéssel folytatódott. A fiatalok dr. Cser-Palkovics Andrással és a Mészáros Attila alpolgármesterrel osztották meg gondolataikat, javaslataikat, tették fel kérdéseiket, és közösen keresték a választ a felmerült problémák megoldására is. Székesfehérvár polgármestere a köszöntőjében röviden elmondta, hogy az idei tanévben a tervek szerint a diákoknak szóló valamennyi program szerepel a naptárban, de természetesen nyitottak az új ötletekre, kezdeményezésekre. Az a cél, hogy minél szélesebb körben szólítsák meg ezekkel a fiatalokat. A beszélgetés során szó volt az elektronikus eszközök iskolai használatáról, hogyan élték meg a diákok a szeptembertől bevezetett szabályozásokat. A legtöbb kérés-kérdés ezzel kapcsolatban az eszközök biztonságos tárolása kapcsán merült fel. Egy lehetséges megoldásként említette dr. Cser-Palkovics András azt az 5 millió forintos támogatást, amelyet – ha a jövő heti közgyűlés az előterjesztést elfogadja – az általános és középiskolák zárható szekrények beszerzésére fordíthatják.

A diákok által felvetett témák között szerepelt még az autóbusz-közlekedés, hiszen a kedvezményes diákbérletnek köszönhetően egyre többen használják a tömegközlekedést. Itt a járatok sűrítése mellett egyes városrészek könnyebb megközelítése is szerepelt a felvetések között. Mészáros Attila alpolgármester beszélt arról, hogy a jövőben Maroshegyen és Öreghegyen is új buszjáratokat terveznek. A közlekedés kapcsán szó esett még a rollerek és kerékpárok szabályos használatáról, a parkolási lehetőségek bővítéséről, a nagyobb forgalmú utak felújításáról, valamint kisebb, belvárosi közösségi terek kialakításáról és arról a diákoknak készülő közösségi térről, amely a tervek szerint a Bőrgyár épületében kap majd helyet.

A beszélgetést követően a Székesfehérvári Rendőrkapitányság interaktív ismeretterjesztő programja következett, majd a Székesfehérvári Felsőoktatási körképről és ösztöndíj lehetőségekről hallhattak a diáktanács tagjai, akik ezt követően összeállították az éves programtervet. A nap táncházzal és közösségépítő játékokkal zárult. Pénteken a fiatalok megismerkednek a SZÉP programmal és Lengyel Zsófi esélyegyenlőségi referenssel, majd bemutatkozik a Mathias Corvinus Collégium Vitaakadémiája. A kétnapos eseményt az alakuló ülést előkészítő jelöltállítás zárja majd.

A tábor első napján készült fotók letöltehtőek a Galériából.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.