Polgármesteri Elismerő Emlékérmet kapott Madár Imre, a székesfehérvári kézilabda ikonja

2024.11.07. 10:00
KÖZLEMÉNY - 2024. november 7. (csütörtök) 
 
 
 
 
 
 
 
Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vett át szerdán délután a Városházán Madár Imre, a székesfehérvári kézilabdasport ikonikus alakja. A város közössége így fejezi ki köszönetét és megbecsülését a szakember több évtizedes, kimagasló szakmai munkásságáért. Madár Imre – becenevén, ahogy mindenki ismeri, Pacsi – idén májusban megkapta a Magyar Kézilabda Szövetség elismerését is.


A lajosmizsei születésű Madár Imre élete már kisgyermekkora óta szorosan összefonódott a sporttal, a sport szeretetével. Az édesapja, id. Madár Imre, a Bács-Kiskun Megyei Kézilabda Szövetség egyik alapítója testnevelőtanár volt, a kis Imrét már négyéves korától folyamatosan vitte a különféle sporteseményekre. Madár Imre rövid ideig kosarazott, majd visszatért a kézilabdához. Kecskeméten teljesedett ki, a Budapesti Vörös Meteor SE-nél játszott úgy, hogy minden nap feljárt edzésekre a fővárosba.

Majdnem a Budapest Honvédhoz került, ám a sors közbeszólt: megkapta a katonai behívóját, és a szerencsének köszönhetően Székesfehérvárra vezényelték. Jó helyre, ismert játékostársak közé került, nagyon megszerette a várost is, ami az új otthona lett. Elévülhetetlen érdemeket, eredményeket szerzett az elmúlt hat évtized alatt. A Honvéd Szondi SE és a MÁV Előre egykori balkezes átlövője, az Alba Regia KSE alapítója és örökös szakmai vezetője a Magyar Kézilabda Szövetség májusi küldöttgyűlésén átvette az MKSZ Magyar Kézilabdázásért Érdemérem kitüntetését.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán délután a Városházán fogadta Madár Imrét, aki Polgármesteri Elismerő Emlékérmet kapott a Székesfehérváron a kézilabda sportágban végzett kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként. A baráti hangulatú találkozón részt vett Mészáros Attila alpolgármester és Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok, akik szintén gratuláltak, és a város közösség nevében fejezték ki köszönetüket és megbecsülésüket Madár Imre – becenevén Pacsi – felé.

A ma 76 éves szakember Börgöndön él, és bár aktívan már nem vesz részt a kézilabdasportban, napjainkban is sokan keresik, hívják őt meccsekre. „Az ember érzi, hogy fontos, és ez sokat számít! Tudja, hogy ezt saját magának is köszönheti!” – fogalmazott Madár Imre, aki ma is szerelmese a sportnak a családjával együtt. Ha nem jut el a sporteseményekre, akkor a televízióban nézi a nívós mérkőzéseket, sportközvetítéseket. A szakmai elismeréshez ezúton is gratulálunk és további jó egészséget, hosszú és aktív éveket kívánunk!

 

 

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából

 



 

 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Ostorházi Helga 




 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 November
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.