Pedagógus Példakép Díjat vehetett át Bódi Árpád, a Hermann László Zeneiskola legendás igazgatóhelyettese

2024.11.28. 11:30
KÖZLEMÉNY - 2024. november 28. (csütörtök) 
 
 
 
 
 
A Férfiak világnapján, Budapesten Gránit Oroszlán Pedagógus Példakép Díjat vehetett át Bódi Árpád, a Hermann László Zeneiskola korábbi igazgatóhelyettese. A Férfiak Klubja a díjjal azokat a férfiakat ismeri el, akik életükkel, elhivatottságukkal, a közösség iránti felelősségvállalásukkal kiemelkedő példát mutatnak.
 
 
November 19-én tartotta díjátadóját a fővárosban a Férfiak Klubja, amelynek célja elsősorban a hétköznapok hőseinek kitüntetése: azok a férfiak vehetik át különböző kategóriákban az elismerést, akik tetteikkel, példamutatásukkal, hitükkel, lelkesedésükkel mindannyiunk javát szolgálják.
 
A Gránit Oroszlán Pedagógus Példakép Díjat idén Bódi Árpád, a székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola nyugalmazott hegedűtanára, az iskola egykori igazgatóhelyettese vehette át. A kitüntetett tanár hosszú évtizedeken át szolgálta és egyúttal formálta is a zenei oktatást Székesfehérváron. Állhatatos munkájának köszönhetően indult meg a középfokú zenei szakképzés a városban, s ezzel egyidőben a népzenei tanszakon is megkezdődhetett – az országban is az elsők között – a középfokú képzés. A zene iránti mély szeretetének köszönhetően nemcsak tanította, hanem inspirálta is növendékeit, nem véletlen, hogy tanítványai megszámlálhatatlan díjat nyertek, és hogy közülük sokan hivatásos zenészek lettek.
 
A Bakony Népzenei Együttes alapítójaként hét európai I. díjat nyert az együttessel. A Székesfehérvári Szimfonikus Zenekar koncertmestereként generációkat nevelt, s hatalmas előkészítő munkát végzett, hogy a zeneiskola 1992-ben felvehesse első igazgatójának, Hermann Lászlónak a nevét. Amiként a méltatás fogalmaz: „A számos rangos díjjal kitüntetett Árpád a tanításban és a közösségformálásban találta meg élete értelmét. Tanítványai számára mentor és példakép, aki olyan értékeket közvetít, mint a kitartás, az alázat és a művészet iránti elkötelezettség. Szavai és tettei máig visszhangoznak egykori diákjaiban, akikre nemcsak tudást, hanem életre szóló értéket hagyott”.
 
 
További információkért, illetve interjúkérés okán Bódi Árpád a 06/30-474-9690-es telefonszámon érhető el.
 
A díjátadáson készült fotók letölthetők a Galériából.
 
 
 
                                                                                  – Vége –
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 December
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.