Muumin és barátai a könyvtárban

2025.03.24. 16:02
KÖZLEMÉNY - 2025. március 24. (hétfő)
 
 
 
 
 
 
 

Háromrészes programmal ünnepelte a világszerte kedvelt finn mesefigura, Muumin 80. születésnapját a Sampo Finnbarátok Köre és a Vörösmarty Mihály Könyvtár. A mesés-játékos sorozat március 26-án, szerdán ér véget. A könyvtár Gyermekrészlegén 16 órától a 6-10 éves korosztályt és minden meserajongót várnak szeretettel. 


1945-ben indult el otthonkereső útjára Muuminmama és Muumi, hogy megtalálják az elveszett Muuminpapát, és családként egy békés helyen éljenek boldogan. Tove Jansson története, amelyet a második világháború alatt írt, több millió ember valóságát tükrözte, akik menekültek lettek. A mesében az útra kelő család célba ér és megtalálja otthonát Muumin-völgyben, ahol egy magas, kék ház áll, tele élettel: egy hely, ahol mindenkit szeretettel várnak, amikor csak megérkezik. Az ajtó mindig nyitva van. A kis fehér troll családjának és barátainak története bejárta a világot és népszerű lett nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek körében is. Hazánkban 1990-ben vetítették először a róluk készült rajzfilmsorozatot.

80. születésnapja alkalmából a Sampo Finnbarátok Köre és a Vörösmarty Mihály Könyvtár közös szervezésben mesedélután sorozattal köszöntötték Muumint. A 6-10 éves korosztálynak szóló programsorozat záró rendezvényén, március 26-án kiderül, mi okozott rémálmot az év legrövidebb éjszakáján Muumin-völgy lakóinak. Az érdeklődőket a foglalkozást vezető  Detre Zsuzsa tanító, pedagógiatanár várja mesével, játékkal,  kézműveskedéssel.

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2025 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:
img0

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.